Jak uvařit dokonalý šálek bylinného čaje

Jak uvařit dokonalý šálek bylinného čaje

Nejprve si připravte čistou vodu a vyberte si oblíbené byliny nebo čajové směsi. Zakápněte vodu do konvic a přiveďte k varu. Pak nechte vroucí vodu vychladnout na správnou teplotu podle druhu bylin. Dejte byliny nebo čaj do hrnku a zalijte vroucí vodou. Nechte louhovat podle doporučení a pak si vychutnejte skvělou chutnou šálek bylinného čaje.

NEJLEPŠÍ ČAJE V AKCI – více informací

Příprava dokonalého šálku bylinného čaje je aktem pečlivé péče a pozornosti. V našem nejnovějším příspěvku na blogu se dozvíte, jak to udělat správně.

Vzhledem k tomu, že existuje tolik důvodů, proč si bylinkový čaj pravidelně vychutnávat, myslíme si, že stojí za to naučit se, jak si připravit dokonalý šálek.

Jistě, čajový sáček můžete jednoduše zalít vroucí vodou a pokračovat v práci. Stačí však trochu více péče a pozornosti a každodenní příprava šálku bylinkového čaje se promění v uvědomělý rituál, který nám připomene, že máme zpomalit a vážit si maličkostí v životě.

Zde jsou tedy naše tipy, jak si uvařit dokonalý šálek bylinkového čaje.

1. Vyberte si svůj hrnek

Jsme si jistí, že každý má svůj oblíbený hrnek. Může to být takový, který má dostatečně široké ucho, aby se vám pohodlně držel v ruce. Možná je to právě ten ideální hrnek, který dokážete vypít celý, než vám čaj vychladne.

Může to být hrnek, který pro vás namaloval váš syn nebo dcera. Může to být ten, který jste si přivezli z dovolené nebo který vám daroval někdo blízký. Technicky vzato může patřit vašemu spolupracovníkovi.

Možná má krásnou glazuru, vtipný citát nebo vaše iniciály. Možná se hodí k vašim talířům, nebo je naopak nesourodá a oprýskaná.

Nezáleží na tom, proč máte rádi právě tento hrnek – důležité je, že ho máte rádi. A dokonalý šálek bylinkového čaje je třeba uvařit právě v tomto hrnku, v žádném jiném.

2. Vyberte si svou čajovou směs

Existuje spousta různých druhů bylinných čajů, takže vám nemůžeme říct, který bude pro vás ten ideální. Máme však několik pravidel, kterými se můžete při výběru řídit.

Za prvé, bylinný čaj, který si vyberete, by měl být vyroben z vysoce kvalitních surovin. Vyhněte se bylinným čajům s příchutěmi, plnidly, oleji nebo objemovými látkami.

Místo toho si vyberte bylinný čaj, který je vyroben výhradně z bylin a rostlinných látek z udržitelných zdrojů. Vyhledávejte funkční bylinné čajové směsi, které obsahují složky záměrně vybrané pro jejich doplňkové zdraví prospěšné účinky.

Můžete si vybrat bylinný čaj podle svých konkrétních zdravotních potřeb nebo si vybrat směs, která přináší obecnější zdravotní výhody, jako je lepší spánek, silnější imunitní systém nebo více energie.

Pokud si nejste jisti, který čaj si vybrat, můžete se vždy rozhodnout pro některý z našich dárkových boxů – je to krásný způsob, jak vyzkoušet různé směsi a potěšit sebe nebo někoho blízkého.

Dárková krabička Zdravá pohoda

3. Převařte si vodu

Nejrychlejší a nejjednodušší způsob, jak uvařit vodu na čaj, je rychlovarná konvice. Ale pokud máte náhodou trochu více času a správné vybavení, může být něco krásného na použití tradičnější metody vaření vody ve staromódní konvici, která stojí na sporáku.

V každém případě se ujistěte, že používáte čerstvou, studenou vodu, a ne zbytky, které v konvici zůstaly od posledního použití, protože pak bude váš bylinkový čaj chutnat zatuchle a ploše.

Jakmile se voda uvaří, počkejte několik minut, než se její teplota trochu sníží, a teprve potom jí zalijte čaj. Zvláště zelený čaj je nejlepší, když se voda blíží teplotě 80˚ Celsia..

4. Nechte svůj čaj louhovat

Skvělý bylinkový čaj vyžaduje trpělivost. Chceme, aby se všechna chuť a účinné látky z bylinek vylouhovaly ve vodě, což chvíli trvá.

Doporučujeme nechat čajový sáček louhovat 4-5 minut, než jej vyjmete ze šálku. Pořádně ho zmáčkněte, aby se z něj dostaly všechny dobroty, a pak ho odložte na později – naše čajové sáčky jsou určeny k dvojímu i opakovanému použití.

Přidejte med podle chuti a čaj je připraven.

5. Pohodlně se usaďte a užívejte si

Najděte si pohodlné místo, kde se můžete schoulit s šálkem dokonale uvařeného bylinkového čaje. Jakmile vychladne natolik, že ho můžete pít, můžete si ho vychutnat v klidu.

 

čaj

Jak uvařit dokonalý šálek bylinného čaje

Co budete potřebovat

Na uvaření dokonalého šálku bylinného čaje budete potřebovat:

  • Kvalitní bylinné čaje
  • Čistou vodu
  • Hrníček nebo konvičku na zalití
  • Sítko nebo sáček na čaj

Postup

1. Ohřejte vodu na teplotu kolem 90°C. Důležité je nepoužívat vroucí vodu, která by mohla čaj přebít.

2. Vložte bylinný čaj do sítka nebo sáčku a umístěte ho do hrníčku nebo konvičky.

3. Zalijte čaj horkou vodou a nechte luhovat podle doporučené doby na obalu čaje.

4. Po luhování vyjměte sáček nebo sítko a čaj můžete podle chuti dochutit medem, citronem nebo jiným sladidlem.

 

NEJLEPŠÍ ČAJE V AKCI – více informací

Podívejte se na správnou přípravu zeleného čaje:

Díky, že jste dočetli až sem. Doufám, že se článek aspoň trošku líbil a přečtete si i některé další články na našem webu.

Kategorie – čaj a káva

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *