|

Můžete pít alkohol a přesto zhubnout?

Můžete pít alkohol a přesto zhubnout?

Alkohol může být součástí vašeho životního stylu, i když se snažíte zhubnout. S tímto vizuálním průvodcem se dozvíte, jak si užívat alkohol a stále dosáhnout svých cílů při hubnutí.

NEJLEPŠÍ DIETA V AKCI – více informací

Chci vám říct, že nemusíte alkohol úplně vyškrtnout ze svého života. Nikdy nebudu osobní trenér, který vám řekne, že nesmíte pít nebo něco jíst. To není moje filozofie; nikdy nebyla a nikdy nebude. Proč? Protože praktikuji to, co hlásám. Ano, jím čokoládu a rád si dám s přáteli pivo, ale také znám své limity, tvrdě trénuji a jím vyváženou stravu.

Ano, můžete pít alkohol a zhubnout.

Ale nechápejte mě špatně, tohle není zelená pro to, abyste si dnes večer otevřeli láhev vína nebo si po práci v pátek dali 8 espresso martini! Umírněnost je důležitá, stejně jako znalost jak si vybrat nápoje, které budou mít co nejmenší dopad na vaše cíle v oblasti hubnutí..

Proč pití (nadměrného) množství alkoholu zpomaluje hubnutí?.

Pravdou je, že i když se většinu času stravujete superzdravě. hodně alkohol může bránit vašemu hubnutí a může dokonce vést k hubnutí. přibývání. Dobrou zprávou však je, že si stále můžete dopřát skleničku, aniž byste sabotovali své cíle v oblasti hubnutí, ale nejprve byste měli pochopit, jak (a proč) může alkohol zpomalit vaše hubnutí, pokud k němu nepřistupujete správným způsobem.

Za normálních okolností vaše tělo spaluje tukové zásoby, aby získalo potřebnou energii, což je přesně to, co chcete, když se snažíte zhubnout. Problém s pitím alkoholu při dodržování plánu hubnutí spočívá v tom, že alkohol poskytuje tělu rychlejší a dostupnější formu energie než tuk. A bez ohledu na to, jak moc bychom si přáli, aby tomu bylo jinak: pokud je alkohol pro vaše tělo mnohem snazší přeměnit na palivo ve srovnání s tukem. A zde je důvod č. 1, proč může pití alkoholu zpomalit hubnutí: bez ohledu na to, jak moc bychom si přáli, aby to bylo jinak, vaše tělo si vždy vybere nejrychlejší a nejsnadnější zdroj energie jako palivo, a tím tuk není!

Pokud si chcete dopřát společenský nápoj a přitom se držet svých váhových cílů, jde o to najít zdravou rovnováhu, abyste zajistili, že vaše tělo bude stále spalovat tuky jako palivo.

Proč byste se měli vyhnout jídlům nebo svačinám s vysokým obsahem tuku, pokud si dáváte drink.

Pokud je vaším hlavním cílem hubnutí a obecně děláte všechny správné věci, abyste aktivně zhubli, pak je zde moje největší rada: vyhněte se konzumaci potravin s vysokým obsahem tuku nebo kalorií. zatímco pijete.

Problémem tučných jídel je, že obsahují hodně kalorií, a když jíte vysoce kalorické potraviny a zároveň přijímáte hodně kalorií z piva nebo vína, znamená to, že vaše tělo bude mít hodně přebytečné energie, kterou musí někde uložit. A protože alkohol dodává tělu spoustu snadné energie, všechny kalorie z těch chutných nočních brambůrků budou pravděpodobně poslány přímo do tukových buněk, kde budou „uschovány“!

Proto konzumace tučných nebo vysoce kalorických jídel při pití alkoholu vašim cílům v oblasti hubnutí opravdu škodí. Nejenže se totiž musíte stále snažit shodit váhu, kterou jste chtěli, ale budete muset nejprve tvrdě pracovat na spálení nového tuku z vaší velké noční pauzy!


Pokud máte málo času, přeskočte na mé tipy na téma jak vypít skleničku nebo dvě vína, a přesto zhubnout.

Proč vás „dieta“ může připravit na neúspěch.

V souvislosti s hubnutím existuje mnoho špatných rad. Až příliš často se nám říká, že něco je pro nás „špatné“ a že to musíme ze svého života úplně vyškrtnout. Po dvaceti letech práce v oblasti zdraví & fitness vám však mohu říci, že neustálý „odříkání“ není udržitelný způsob života a často vede k selhání.

Když se příliš omezujeme a vyškrtneme vše, co máme rádi, často se cítíme ochuzeni a to může být nebezpečně negativní pocit, který nás může vést k „podvádění“ při dietě.

Zdravý a vyvážený přístup k hubnutí je nejlepší způsob, jak zhubnout a váhu si natrvalo udržet.

Zjistila jsem, že čím přísnější omezení stravy si ukládáme, tím větší je šance, že vypadneme z kola ven; a když už vypadneme, můžeme spadnout tvrdě, což vede k nezdravému přežírání, kdy se příliš omezujeme a přejídáme. To není zdravé a není to příjemný způsob života.

 

Jak si užít pár skleniček alkoholu bez zastavení hubnutí.

Rovnováha a střídmost.

Pokud chcete zhubnout, potřebujete, aby vaše tělo využívalo tuk jako palivo. Ale také víte (pokud jste si přečetli mé vysvětlení výše), že pití příliš velkého množství alkoholu může vaše hubnutí zpomalit, nebo dokonce zvrátit. Jak si tedy vychutnat skleničku nebo dvě s přáteli a rodinou, aniž byste zpomalili své cíle v hubnutí?

Umírněnost je klíčem k tomu, abyste si užili skleničku, zůstali zdraví a přitom dokázali zhubnout. S ohledem na to vám přinášíme následující tipy 5 tipů, které vám pomohou vychutnat si občasné pivo nebo víno a přitom dosáhnout svých cílů v oblasti hubnutí.

#1. Pokud pijete, nepřehánějte to.

Pokud jde o udržitelný zdravý životní styl, nemyslíme si, že byste měli ze svého jídelníčku vyškrtnout jakoukoli skupinu potravin, včetně občasné skleničky či dvou oblíbeného alkoholického nápoje. Plánujte tedy dopředu. Než vyrazíte ven, stanovte si limit pití a zavažte se, že ho budete dodržovat. Zůstaňte silní.

Na příští akci jděte s pevným záměrem dát si pouze jeden nebo dva alkoholické nápoje.

#2. Vyberte si zdravější variantu nápoje.

Jistě, to bílé čokoládové espresso martini zní lahodně, ale je plné cukru a vypijete spoustu zbytečných kalorií. Jednou z možností, jak si dát pár alkoholických nápojů a přitom zhubnout, je vybírat si nápoje s rozmyslem. Množství zkonzumovaných tekutých kalorií můžete snížit tím, že si objednáte čistý alkohol se sodovou vodou, nebo vyměníte koktejl za sklenku vína. Čtěte dále a dozvíte se: Jaký alkohol je nejlepší pít, pokud se snažíte zhubnout?

Standardní 142ml/5oz sklenka vína (například pinot grigio nebo pinot noir) má obvykle kolem 120 kalorií, zatímco koktejl espresso martini může mít kolem 300 kalorií na jeden nápoj!

#3. Hydratovat, hydratovat, hydratovat.

Střídejte každý alkoholický nápoj se sklenicí vody. Nejenže vás to znovu hydratuje, ale možná zjistíte, že jste si na popíjení h20 zvykli a necítíte potřebu dalšího piva nebo vína.

Někdy se nám stane, že během společenských akcí máme chuť mít v ruce skleničku, ale necítíme potřebu se napít. To je jeden z důvodů, proč je sodová voda s čerstvou limetkou mým nejoblíbenějším nealkoholickým nápojem (a tomu dotěrnému kamarádovi, který se vždycky chystá na velkou noc, můžete říct, že v té sodovce s limetkou máte vodku!)

Někdy máme během společenských událostí chuť mít v ruce jen skleničku, ale necítíme potřebu pít. Soda s limetkou je v tomto případě skvělou volbou!

#4. Nevynechávejte svůj obvyklý trénink – tvrdě pracujte, tvrdě si hrajte!

Cvičení si dejte hned ráno. před a naplánujte si trénink na druhý den ráno. Je mnohem méně pravděpodobné, že to přeženete, když víte, že už máte domluvenou hodinu spinningu s kamarádkou v devět ráno!

#5. Nevynechávejte jídlo (ale ani se nepřejídejte).

Velkou chybou, kterou lidé dělají, je, že vynechají večeři, aby kompenzovali tekuté kalorie, které se chystají zkonzumovat. To však NENÍ řešení!

Než vyrazíte ven, snězte zdravou večeři plnou libových bílkovin a kvalitních tuků, která vám pomůže zpomalit vstřebávání alkoholu do krve. Pomůže vám to také udržet si chladnou hlavu při konzumaci kanapek a možná vám to pomůže odolat nočnímu běhu do Macca, protože, přiznejme si to, rychlé občerstvení je vždy lákavější, když jste pili na lačno!

Než vyrazíte ven, snězte zdravou večeři plnou libových bílkovin a dobrých tuků – nejenže vám pomůže vstřebat alkohol, ale také budete mít menší pravděpodobnost, že se později večer vrhnete na nezdravější jídla.


MÁTE PO NÁROČNÉM VEČERU CHUŤ NA JÍDLO S SEBOU?

Někdy se může stát, že i ty nejlepší plány na střídmé pití se mohou zvrtnout, takže pokud jste to včera večer trochu přehnali s alkoholem a teď máte chuť na jídlo s sebou, řiďte se těmito rychlými radami, jak si vybrat zdravější jídlo s sebou.

Nejhorší nápoje, které si můžete objednat, pokud se snažíte zhubnout

Pokud držíte dietu a chcete si dát nějaký nápoj, pak se raději vyhněte všemu, co se podává s plnotučným nealkoholickým nápojem, jako je kola, nebo všemu, co je na smetanovém či kokosovo-smetanovém základu. Bohužel je také lepší vyhnout se koktejlům (zejména těm s malými deštníčky!), protože jsou obvykle napěchovány spoustou panáků lihovin a cukru, a to vás velmi rychle dostane přes denní limit kalorií.

Pokud držíte dietu, měli byste se těmto vysoce kalorickým nápojům za každou cenu vyhnout!

Zde je seznam oblíbených vysoce kalorických koktejlů, které obsahují více než 400 kalorií na jednu porci, takže se jim při snaze zhubnout snažte vyhnout!

 • Svařené víno
 • Bílé ruské
 • Margarita (zejména pokud se použije předem připravená zakysaná směs)
 • Ovocné daiquiri
 • Piña colada
 • Long Island Iced Tea (může obsahovat až 700 kalorií!)

Počítání kalorií sice obecně nedoporučujeme, protože u některých lidí může vést k nezdravému vztahu k jídlu, ale může být užitečné, když se snažíte dělat chytřejší rozhodnutí, abyste zhubli.

Nejlepší alkoholické nápoje, pokud držíte dietu

Pokud se snažíte zhubnout, aniž byste si museli odepřít příležitostné pití, pak byste měli vybírat s rozvahou a najít něco, co obsahuje co nejméně kalorií. Obecné vodítko: čiré lihoviny mají obvykle méně kalorií než tmavé lihoviny. Suché víno má méně kalorií než sladká vína. Bílé víno má méně kalorií než těžké červené víno. A šumivé víno má méně kalorií než bílé víno.

Alkoholické nápoje kolem 100 kalorií na porci
 • Šampaňské Brut (poznámka: pozor na šampaňské „Extra Dry“, protože je ve skutečnosti kaloričtější než Brut).
 • Vodka, soda a limetka (skutečná limetka, ne kordial)
 • Tequila na ledu se 2 odšťavněnými limetkami & kapka sody
 • Světlé pivo
Alkoholické nápoje kolem 120 kalorií na porci

(pro standardní nálev 150 ml/5oz)

 • Pinot Grigio
 • Rulandské modré
 • Merlot
 • Cabernet Sauvignon
 • Syrah
 • Nebrutální šampaňské (pro 120ml šampaňské na flétnu)
 • Šumivé růže (pro 120ml šampaňské na flétnu)
Nejméně kalorická šumivá vína

(pro standardní flétnu typu šampaňského nalijte 120 ml/4oz)

 • Šumivé prosecco (80 kalorií)
 • Šampaňské Extra brut (90 kalorií)
 • Šampaňské Brut (100 kalorií)
 • Nebrutální šampaňské (120 kalorií)
 • Extra suché šampaňské (120 kalorií)
 • Šumivá růže (120 kalorií)

Podívejte se na náš seznam koktejly s nejnižším obsahem kalorií


Nejméně kalorické koktejly (pokud si hlídáte váhu)!)
 • Mojito bez přidaného cukru (asi 110 kalorií)
 • Broskvové Bellini (asi 120 kalorií)
 • Klasické martini (asi 130 kalorií v závislosti na velikosti sklenice)
 • Gin & amp; Tonic (150 kalorií)
 • Old Fashioned (150 kalorií)
 • Cosmopolitan (170 kalorií, jen zkontrolujte, zda nepřidávají cukrový sirup!)

**************************************************************

NEJLEPŠÍ DIETNÍ PLÁNY – KOLIK POTŘEBUJETE ZHUBNOUT?

**************************************************************

FAQs – Můžete pít alkohol a přesto zhubnout?

1. Můžete pít alkohol a stále zhubnout?

Ano, je možné pít alkohol a přesto zhubnout, ale je důležité si dát pozor na příjem kalorií a udržovat vyvážený jídelníček.

2. Jaké alkoholické nápoje jsou nejlepší pro hubnutí?

Pokud chcete zhubnout, doporučuje se konzumovat střídmě suchá vína, světlé pivo, nebo tvrdý alkohol s nízkým obsahem cukru.

3. Jak omezit příjem kalorií při konzumaci alkoholu?

Abyste omezili příjem kalorií, měli byste zvolit menší porce alkoholu a vyhnout se sladkým míchaným nápojům.

 

>> TIP: NEJLEPŠÍ DIETA <<

NEJLEPŠÍ DIETA
Popis obrázku
 • 96% spokojených zákazníků
 • Rychlá příprava
 • Výhodná cena

Podívejte se, jak dieta funguje:

Díky, že jste dočetli až sem. Doufám, že se článek aspoň trošku líbil a přečtete si i některé další články na našem webu.

Kategorie – keto diety

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *