|

Je v létě snadnější hubnutí nebo budování svalů

Je v létě snadnější hubnutí nebo budování svalů

Hledáte li způsob, jak v létě zhubnout nebo budovat svaly, jste na správném místě! Léto je perfektní čas na dosažení svých fitness cílů, protože můžete využít příznivého počasí a pestrou nabídku aktivit.

Hubnutí je častým cílem mnoha lidí v létě. Při snaze zhubnout byste měli zvolit kombinaci zdravé stravy a pravidelného cvičení. Ideální je zaměřit se na aerobní cvičení, jako je běhání, jízda na kole nebo plavání. Tyto aktivity spalují kalorie a pomáhají ztrácet tukovou hmotu.

Budování svalů je další populární cíl, který lze v létě snadno dosáhnout. Kromě kardiovaskulárního cvičení je důležité zařadit do tréninkového plánu posilovací cvičení. Můžete navštívit posilovnu, nebo využít přírodní prostředí pro cvičení venku, jako jsou lezecké parky, stromy pro šplhání nebo cvičení s vlastní váhou.

Nebuďte vázáni na konkrétní sportovní činnost. Využijte letní dovolenou k vyzkoušení nových aktivit, jako například plážový volejbal, surfing, jízdu na kole, turistiku nebo jízdu na paddleboardu. Se správnou kombinací stravy a cvičení můžete ve snadněji dosáhnout svých žádoucích výsledků při hubnutí nebo budování svalů.

NEJLEPŠÍ DIETA V AKCI – více informací

Léto je jedním z nejlepších období pro proměnu – od nabídek členství až po cvičení venku. Není divu, člověk má možnost účastnit se vodních sportů a venkovních aktivit. Když člověk v létě cvičí, nejenže spaluje kalorie, ale může také vypotit z těla toxiny. Koneckonců, cvičit může člověk jen tehdy, pokud má konkrétní cíl, například hubnutí nebo posilování svalů. Mnoho lidí má pocit, že léto je měsícem hubnutí a že by se lidé měli zaměřit na snížení hmotnosti, ale je to pravda? Než tedy vynecháte snídani nebo se vydáte na dlouhé cvičení, pojďme se nejprve dozvědět, kdy dochází k hubnutí a posilování svalů, co je snadné a na co byste se měli zaměřit.

Kdy dochází k hubnutí?

Základním předpokladem hubnutí je udržování kalorického deficitu. Pokud člověk váží 60 kg, jeho udržovací kalorie by měly být zhruba 1 800 a cokoli nižšího by ho dostalo do deficitu. Deficit si člověk může vytvořit dvěma způsoby: jíst méně kalorií, než je jeho udržovací kalorická hodnota, nebo cvičit, aby tyto nadbytečné kalorie spálil. Pokud někdo usiluje o rychlé zhubnutí, může kombinací menšího množství jídla a každodenního cvičení dosáhnout dvojnásobného úbytku hmotnosti.

Jaké jsou požadavky na nárůst svalové hmoty?

Svaly jsou v dnešní společnosti „novým normálem“ a budování svalové hmoty vyžaduje nadbytek jídla. Pokud chce 50kg člověk nabrat svaly, měl by přijímat o 200-300 kalorií více, než je jeho udržovací příjem. U 50 kg člověka je udržovací hladina zhruba 1500, a pokud denně zkonzumuje 1700 kalorií, může snadno nabrat svaly. Klíčové je si uvědomit, že zvedání závaží je základním předpokladem pro budování svalů a zvedáním závaží se spalují kalorie. V důsledku toho musíte zajistit, abyste si udržovali nadbytek.

Hubnutí nebo nárůst svalové hmoty: Co je v létě snadnější?

Hubnutí i nabírání svalové hmoty je hra čísel. Nezáleží na tom, zda žijete v horké nebo chladné oblasti; obojího můžete snadno dosáhnout, pokud budete důslední a budete se stravovat podle svých cílů.

Hubnutí nebo nárůst svalové hmoty: Co by mělo být vaším cílem?

Úbytek hmotnosti a nárůst svalové hmoty jsou oba kulturistické pojmy, protože mají k tomu vypadat hodné jeviště. Cílem normálního člověka, který se chce jednoduše dostat do formy a zlepšit svůj celkový zdravotní stav, by mělo být zaměření na rekompozici těla. Co je to tělesná rekompozice? Rekompozice těla je jednou z nejúčinnějších strategií, jak spalovat tuk a zároveň budovat svaly. Jediným požadavkem pro tělesnou rekompozici je, že byste neměli přijímat více kalorií, než je vaše udržovací kalorická hodnota. Za druhé, 60 % kalorií by mělo pocházet z bílkovin a třikrát až čtyřikrát týdně byste měli zvedat činky.

 

diety

Často kladené otázky o hubnutí a budování svalů v létě

1. Je možné snadno hubnout v létě?

Ano, lét je skvělý čas na hubnutí, protože teplé počasí přináší více příležitostí na pohyb venku. Můžete se zaměřit na aktivity jako chůze, běh, jízda na kole či plavání, které spalují kalorie a podporují hubnutí.

2. Jaký je nejlepší způsob budování svalů v létě?

Budování svalů je možné i v létě, nejlépe pomocí posilovacích cvičení, která se dají provádět v domácím prostředí nebo na venkovních tréninkových plochách. Důležité je zvolit si vyvážený tréninkový program a dodržovat správnou stravu s dostatečným příjmem bílkovin.

NEJLEPŠÍ DIETA V AKCI – více informací

Podívejte se, jak dieta funguje:

Díky, že jste dočetli až sem. Doufám, že se článek aspoň trošku líbil a přečtete si i některé další články na našem webu.

Kategorie – diety

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *