Jak si stanovit realistické cíle pro novoroční dietní předsevzetí?

 

Jak si stanovit realistické cíle pro novoroční dietní předsevzetí?

NEJLEPŠÍ DIETA V AKCI – více informací

Nový rok, nové vy! To si asi myslí většina lidí, když se blíží další rok, a nejčastěji je prvním předsevzetím proměna těla.

To zahrnuje novoroční předsevzetí o stravě spolu s předsevzetím začít více cvičit.

Když si však lidé řeknou, že zlepší svůj životní styl, očekávají, že se to stane přes noc a že toho lze dosáhnout skokem na nejnovější FAD dietu… a bohužel je z čeho vybírat! Buďte trpěliví se svými novoročními stravovacími plány, abyste byli úspěšní.

Neúspěšná novoroční předsevzetí jsou běžnou záležitostí. Stačí jeden, možná dva nebo tři týdny po začátku nového roku a celoroční předsevzetí lidí se zastaví. Proč tomu tak ale u tolika lidí je? Jak se držet novoročních předsevzetí?

Zde je návod, co musíte udělat, aby vám nový dietní plán vydržel…

>> TIP: NEJLEPŠÍ DIETA <<

NEJLEPŠÍ DIETA
Popis obrázku
  • 96% spokojených zákazníků
  • Rychlá příprava
  • Výhodná cena

Jak si stanovit realistické cíle pro novoroční dietní předsevzetí?

Pokud si nejste jisti, jak postupovat v některém z výše uvedených případů nebo jaké jsou vaše výživové požadavky, aby co nejlépe vyhovovaly vašemu životnímu stylu, vřele doporučuji poradit se s kvalifikovanou odborník na výživu.

1. Stanovte si dlouhodobé, REALISTICKÉ cíle

Je důležité si uvědomit, že krátkodobé rychlé diety nejsou řešením, jednoduše proto, že je nelze udržet příliš dlouho.

Typické novoroční dietní plány jsou navrženy tak, aby „detoxikovaly“ tělo po svátečním období přejídání a zvětšování pasu, ale zhruba po týdnu bude vaše tělo potřebovat víc než jen zelené zeleninové koktejly! Přečtěte si také, jak si během svátků udržet dobrou kondici a zdraví.

Pokud patříte k těm, kteří se snaží dodržovat pět denních dávek (možná je to vaše novoroční předsevzetí?), pak je zařazení každodenního smoothie, které obsahuje na živiny bohaté ovoce a zeleninu, skvělým nápadem, ale nemělo by nahrazovat celodenní stravu.

S ohledem na výše uvedené je třeba nejprve zhodnotit svůj současný jídelníček a stanovit si realistické cíle a časový harmonogram, protože to vám pomůže jich dosáhnout.

Odbourávání tuků není jednoduché a vyžaduje dobře sestavený dietní a cvičební plán na několik měsíců, nikoliv dnů.

Je důležité zajistit, abyste neměli nedostatek životně důležitých živin a příliš neomezovali energetický příjem, abyste zůstali zdraví a zabránili ztrátě svalové hmoty.

2. Vyhněte se FAD dietám a dělejte to, co vám vyhovuje.

Paleo, 5:2, odšťavňování jsou všechno módní diety. Tyto diety pravděpodobně znamenají obrovskou změnu vašeho současného životního stylu, což velmi ztěžuje jeho udržení.

Média odvádějí skvělou práci, když matou lidi propagací nejnovějšího módního výstřelku, který pravděpodobně zanedbá jednu živinu nebo skupinu potravin, což může vést k nedostatku živin, takže se snažte nevěřit všemu, co si přečtete v novinách!!!

Jedním z módních výstřelků jsou všechny diety, které jsou propagovány jako „detoxikační“ nebo „očistné“, obvykle po vánočních svátcích.

Vaše tělo si již vytváří všechny antioxidanty, které potřebuje k odstranění odpadních látek, takže pití litrů ovocných a zeleninových nápojů tento proces nijak nezlepší. Tady je to, co říkají odborníci o dietách se zelenými šťávami.

Diety, které nahrazují jídlo koktejly nebo šťávami, často vykazují velmi rychlý úbytek hmotnosti, což se některým lidem zdá skvělé, ale důvodem není to, že všechny zdravé živiny odstraňují z těla nečistoty, ale extrémně nízký příjem kalorií… takže není divu, že hubnete, a pravděpodobně i hodně svalové hmoty kvůli nízkému příjmu bílkovin!

Navíc pokud jste velmi fyzicky aktivní nebo se na to chystáte, je nepravděpodobné, že by dostupnost živin a celkové energie z těchto diet optimálně podporovala váš trénink.

Je proto nezbytné podniknout novoroční dietní plán, který doplňuje váš životní styl, nikoliv ostatních lidí!

3. Buďte přísní, ale vaše novoroční dietní předsevzetí by vás neměla ochuzovat.

Pokud držíte dietu, pak je samozřejmě nejdůležitějším úkolem ji dodržovat. To však neznamená, že nemůžete jíst žádné ze svých oblíbených jídel, která mohou být klasifikována jako nezdravá.

Zbláznili byste se z toho. Váš jídelníček by měl zahrnovat „pochoutky“, které máte rádi, protože nejenže tím vyléčíte své chutě na sladké a vlastně prospějete svému psychickému zdraví, ale také vám pomůže držet dietu.

Je mnohem pravděpodobnější, že budete dodržovat něco, co vás baví, a proto každý výživový plán, který vytvořím, uplatňuje pravidlo 80/20, což znamená, že 80 % času jíte dobře a zbývajících 20 % si dopřáváte trochu volnosti.

To neznamená, že se můžete cpát naprostými nesmysly, ale pokud si rádi dáte skleničku vína (ano, skleničku, ne láhev), bude to bráno v potaz!

4. Věnujte čas přípravě potravin v novoročních dietních plánech.

Stejně jako u všeho v životě je příprava nezbytná. To platí i pro novoroční dietní plány. Musíte mít k dispozici správnou výživu ve správný čas.

Pokud ji nemáte, je pravděpodobnější, že zvolíte špatné možnosti, což může negativně ovlivnit vaše cíle v oblasti hubnutí a sportovní výkony.

Příprava jídla je chytrá technika, která vám zaručí, že budete mít během dne k dispozici dobrý výběr potravin, a můžete ji provádět večer předtím nebo po celý týden.

Mít k dispozici jídlo na cestách je mnohem lepší než se spoléhat na obchody s polotovary, protože to pravděpodobně znamená, že se rozhodnete pro potraviny na bázi sacharidů.

Alternativou je proteinový doplněk, který je skvělou volbou, protože znamená, že máte k dispozici kvalitní a snadno dostupný zdroj bílkovin, a v závislosti na vašich výživových požadavcích si můžete ještě koupit ovoce nebo rozmixované ořechy, což je mnohem lepší než hotový sendvič koupený v obchodě!

5. Dělejte to, co vás baví, ne to, co dělají všichni ostatní – cvičení

Na začátku každého roku se v tělocvičně vždy objeví spousta nových tváří a v ulicích běhají lidé. Ale jak týdny plynou, všimnete si, že některé nové tváře už v tělocvičně nejsou a ulice se trochu vyprázdní.

Určitě tedy musí existovat nějaký důvod, proč se zdá, že lidé nedodržují své novoroční plány.

Vstup do posilovny nebo běh jsou běžná očekávání, když se lidé chtějí dostat do formy, i když nikdy předtím nevkročili do posilovny nebo neběželi dál než na autobus.

Pokud na to nejste zvyklí nebo jste to nikdy předtím nedělali, může být obtížné vytrvat. Klíčem k pravidelnému cvičení je najít si něco, co vás baví, a to může být cokoli od zumby po posilování.

To, že na někoho funguje hodinové zírání do zrcadla na crossovém trenažéru, ještě neznamená, že na vás ano, takže si najděte aktivitu/sport/hodinu, která vás baví, a je větší šance, že u ní vydržíte!

6. Dodržování je klíčem k úspěšné dietě.

Celkově lze říci, že ať už se rozhodnete dodržovat jakákoli novoroční dietní předsevzetí a/nebo formu cvičení a dokud budete v kalorickém deficitu, budete hubnout, stačí se tomu věnovat a držet se toho.

Je pravděpodobnější, že se něčeho budete držet, pokud vás to baví, takže si naplánujte stravování podle svých potřeb s přístupem 80 %/20 % a experimentujte s různými typy cvičení & lekcí, abyste zjistili, co vás baví.

 

**************************************************************

NEJLEPŠÍ DIETNÍ PLÁNY – KOLIK POTŘEBUJETE ZHUBNOUT?

**************************************************************

Jak se jí držet

1. Jaké jsou trendy v jídle?

Trendy v jídle  zahrnují zvýšenou popularitu rostlinné stravy, udržitelného vaření a regionálních ingrediencí.

2. Která jídla budou populární ?

Podle odborníků se očekává, že budou populární pokrmy z celozrnného pečiva, různé druhy hummusu a pokrmy s exotickými ovocemi jako například dračí ovoce.

 

>> TIP: NEJLEPŠÍ DIETA <<

NEJLEPŠÍ DIETA
Popis obrázku
  • 96% spokojených zákazníků
  • Rychlá příprava
  • Výhodná cena

Podívejte se, jak dieta funguje:

Díky, že jste dočetli až sem. Doufám, že se článek aspoň trošku líbil a přečtete si i některé další články na našem webu.

Kategorie – keto diety

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *