| |

Je dýně vhodná pro keto dietu? Překvapivá fakta

Je dýně vhodná pro keto dietu?

Dýně může být skvělou volbou pro ty, kteří drží ketogenní dietu. Obsahuje málo sacharidů a je bohatá na vlákninu a živiny, které mohou podpořit ketózu.

NEJLEPŠÍ DIETA V AKCI – více informací

Děláte si starosti s tím, zda zůstanete během svátků keto, jakmile začne padat listí?

To je naprosto normální. Jako všechno nové, i zahájení ketogenní diety s sebou nese spoustu otázek a změn.

Máme pro vás skvělou zprávu. I nadále si můžete pochutnávat na nejlepší a nejuniverzálnější sváteční potravině ze všech: dýni. A můžete to udělat bez pocitu, že se něčeho vzdáváte nebo že vám něco chybí během setkání.

Není nic podzimnějšího než všechno s dýňovým kořením. V tuto chvíli by Američané mohli podzim klidně nazývat dýňovou sezónou. Daleko přesáhla dýňové latté, dýňový cheesecake, dýňový chléb a dýňové mýdlo na praní.

Zůstaňme u toho, jak může být dýně, konkrétně dýňové pyré, součástí vašeho ketogenního životního stylu, a nechme všechny ty ostatní nesmysly s dýňovým kořením na pokoji.

Zde je několik nečekaných zdravotních výhod přidání dýně do keto stravy:

 • ½ šálku dýňového pyré obsahuje 6 % vlákniny, kterou potřebujete za den, což vám pomůže dosáhnout nebo udržet si zdravou váhu, udržet pravidelnost a mnoho dalších zdravotních výhod.[*].
 • Doslova vidíte, že dýně je plná betakarotenu, prekurzoru vitaminu A. Tato živina je skvělá pro váš zrak, imunitní systém a pokožku.[*].
 • Stejná porce ½ šálku obsahuje více než 100 % vitaminu A, který potřebujete za den.[*].

Zjistěte, jak může dýně být součástí vaší keto stravy, abyste si udrželi hladinu cukru v krvi a ketony na správné úrovni.

Zajímavá historie dýně

Když dnes vidíme dýně, okamžitě si je spojíme s tím, že jsou chutné a zábavné na vyřezávání. Přemýšleli jste ale někdy o tom, kdo byl první člověk, který viděl dýni a řekl si: „Ten obrovský pomeranč vypadá lahodně.“ A kdo to byl?

Ať už to byl kdokoli, kdo jako první odvážně snědl dýni, musel žít v Severní Americe, protože právě odtud dýně pocházejí. Nejstaršími existujícími důkazy o dýni jsou některá semena související s dýní pocházející z doby 7000 až 5500 let př. n. l., která byla nalezena v Mexiku.[*].

Zajímavé také je, že slovo dýně pochází z řeckého slova pepon, což znamená velký meloun. Dýně však není meloun, ani zelenina. Cože?! Je to tak, dýně, druh zimní tykve, jsou z botanického hlediska vlastně bobule.

Nenechte se znepokojit slovem bobule. Dýně jsou do značné míry tak nízkokalorickou, keto-friendly potravinou, ať už s dýňovým kořením, nebo bez něj.

Výživa dýní

Zvolili jsme metodu „nejprve dezert“ a předem jsme vás upozornili, že dýně může být a je ketogenní potravinou. Ale jako u všech skvělých věcí v životě, s mírou. Porce ½ šálku vařené dýně bude mít 4,5 až 5 gramů čistých sacharidů v závislosti na odrůdě dýně.[*].

Když je počet sacharidů v ketogenní dietě 30 gramů denně, může se to zdát jako velká část celkových sacharidů. Dobrou zprávou je, že si na to můžete udělat rozpočet a/nebo jíst menší množství, protože trocha dýně se hodí na dlouhou cestu.

Zde je rozpis nutričních hodnot ½ šálku dýňového pyré.[*]:

 • 25 kalorií
 • 6 g sacharidů
  • 1,35 g vlákniny
  • 4,65 g čistých sacharidů
 • 0,1 g tuku
 • .9 g bílkovin
 • 6115 IU vitaminu A (123 % DV)
 • 5,75 mg vitaminu C (10 % DV)
 • 1,0 mg vitaminu E (5 % DV)
 • 282 mg draslíku (8 % DV)

Kromě toho dýně obsahuje také vápník, měď, železo a hořčík.

Jak zařadit dýni do svého ketogenního životního stylu?

Dýně snadno zapadá do nízkosacharidové diety, ale pokud se skutečně zaměřujete na keto dietu jako součást celkového zdravého ketogenního životního stylu, zaměřte se konkrétně na keto recepty.

Mít ve skříňkách neustále plechovku dýňového pyré je skvělý způsob, jak ho mít po ruce a zvýšit tak výživovou hodnotu receptů. Hodí se také jako domácí lék na zažívací problémy.

Ať už se potýkáte se zácpou, nebo na druhém konci spektra s keto chřipkou, lžíce plná dýně vám pomůže. Vychutnávání si půl šálku porce rozprostřené do polévkových lžic během dne může zlepšit vaše žaludeční potíže.

Hledejte ketogenní recepty z dýně – napovězte, že níže jsme zařadili odkazy na téměř 50 z nich – a vyhněte se základním receptům na vydání, které jsou plné cukru. Dýně je dostatečně sladká na to, aby obstála i v receptech bez cukru.

Pokud máte čas nebo chuť, pečení dýní je neuvěřitelně snadné a dokonce se snadno uklízí. S celou upečenou dýní k jídlu najdete vynalézavé způsoby, jak splnit plány na jídlo pro celou rodinu. Nemusíte se bát. Upečená dýně se opravdu dobře mrazí.

Jak koupit a skladovat dýni

Při nákupu konzervované dýně se ujistěte, že je organická. Zkontrolujte také etiketu, abyste zjistili celkový obsah sacharidů a vlákniny a zjistili tak čistý obsah sacharidů. Obsah sacharidů se u různých druhů dýní liší.

Pokud kupujete dýně na pečení, vězte, že koláčové dýně budou mít nejvyšší čistý počet sacharidů, protože jde o odrůdu pěstovanou pro svou sladkost. Nejnižší čistý obsah sacharidů budou mít ty velké lucerny, které vypadají žalostně ve výprodeji na Halloween.

Obavy o bezpečnost dýní

Pokud si dýně pečete sami, je třeba výsledný produkt uchovávat v chladu nebo zmrazit. Není skladovatelný jako konzervovaná verze, pokud nemáte konzervátorské dovednosti po babičce. Dbejte na to, abyste čerstvě upečenou dýni snědli do 4 dnů od jejího upečení, včetně dne, kdy jste ji připravili. Pokud se ji chystáte zmrazit, udělejte to do 24 hodin od upečení.

Ketogenní recepty z dýně

V Perfect Keto jsme velkými fanoušky dýně pro její chuť a výživové hodnoty. Proto jsme sestavili více než 45 ketogenních receptů z dýně. Níže uvádíme některé z našich nejoblíbenějších Perfect Keto dýňových receptů.

Sametový keto dýňový koláč

Čtete správně. Vychutnáte si dokonalý sváteční koláč a zůstanete keto. Tento recept na dýňový koláč je tak lahodný, že si ho zamilují i vaši příbuzní s nejhorší závislostí na sacharidech. Od náplně až po koláčovou krustu je celý recept ketogenní. Na krustu lze střídavě použít mandlovou a kokosovou mouku.

Nejlepší dýňové muffiny se smetanovým sýrem

Ať už se chcete odlišit od všech sladkých katastrof na dětském prodeji pečiva, dát rodině zdravou snídani nebo vyhrát v kanceláři, tyto muffiny s tvarohovým krémem jsou nutností. Stačí jedno lahodné sousto a každý si vás získá.

 

diety

Je dýně vhodná pro keto?

Ano, dýně je vhodná pro keto stravu. Obsahuje málo sacharidů a hodně vlákniny, což je ideální pro lidi na keto dietě. Dýně také obsahuje mnoho živin a antioxidantů, což ji činí skvělou volbou pro keto stravování.

Překvapivá fakta o dýni

Dýně obsahuje vysoké množství vitamínu A, což je důležitý pro zdraví očí a kůže. Také je bohatá na draslík, který je důležitý pro správnou funkci svalů a nervů.

 

>> TIP: NEJLEPŠÍ DIETA <<

NEJLEPŠÍ DIETA
Popis obrázku
 • 96% spokojených zákazníků
 • Rychlá příprava
 • Výhodná cena

Podívejte se, jak dieta funguje:

Díky, že jste dočetli až sem. Doufám, že se článek aspoň trošku líbil a přečtete si i některé další články na našem webu.

Kategorie – diety

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *