| |

Keto ovoce: Jaké ovoce můžete jíst při ketogenní dietě?

Keto ovoce: Jaké ovoce můžete jíst při ketogenní dietě?

Ketogenní dieta je známá svým nízkým obsahem sacharidů a vysokým podílem tuků. Při této dietě je důležité vybírat ovoce s nízkým obsahem cukrů, jako jsou například jahody, maliny nebo avokádo. Tato ovoce mohou být skvělou alternativou během ketózy.

NEJLEPŠÍ DIETA V AKCI – více informací

Nejlepší keto ovoce - Dr. AxeMůžete jíst ovoce na keto? Udělejte průzkum mezi hrstkou keto dietářů a zjistěte, co si o tom myslí, a pravděpodobně získáte dobrou směsici různých názorů. Zatímco někteří se domnívají, že ovoce lze při keto dietě konzumovat s mírou jako příležitostný požitek, jiní si myslí, že by mělo být zcela zakázáno a vyhýbat se mu úplně.

Na rozdíl od jiných sladkých pochutin má ovoce vysoký obsah vlákniny, která může negovat mnohé nepříznivé zdravotní účinky spojené s konzumací sacharidů a cukru. Pokud si budete vybírat, které ovoce zařadíte do svého jídelníčku, a budete volit varianty s nízkým obsahem sacharidů a vysokým obsahem vlákniny, můžete si i tak dopřát občasnou porci nebo dvě keto ovoce jako součást výživné stravy.

Zde najdete vše, co potřebujete vědět o keto dietě a ovoci, a také informace o tom, které ovoce by nemělo chybět na vašem příštím seznamu potravin pro keto dietu v supermarketu.

Je vhodné jíst ovoce při keto dietě?

Ketogenní dieta se zaměřuje na snížení spotřeby sacharidů a zvýšení příjmu tuků, aby se dosáhlo ketózy, metabolického stavu, kdy tělo začne spalovat tuk pro energii, když se zásoby glukózy vyčerpají. To obvykle zahrnuje snížení příjmu potravin s vysokým obsahem sacharidů, jako jsou obiloviny, škroby, luštěniny a sladké pochutiny, a zároveň zvýšení konzumace zdravých tuků, jako je kokosový olej, olivový olej, máslo z trávy a ghí.

Je nutné vyřadit ze stravy ovoce, aby bylo možné účinně dosáhnout stavu ketózy? Ne, místo toho existuje několik druhů ovoce, které můžete konzumovat jako součást zdravé nízkosacharidové stravy s dostatkem nízkosacharidových potravin.

Je to proto, že ačkoli má ovoce obvykle vysoký obsah sacharidů, je také bohaté na vlákninu. Vláknina prochází tělem nestrávená a neovlivňuje hladinu cukru v krvi tak jako sacharidy. Také nezvyšuje hladinu inzulínu, což znamená, že si ji můžete bezpečně dopřát při dodržování ketogenní diety, aniž by ovlivnila ketózu.

>> TIP: NEJLEPŠÍ DIETA <<

NEJLEPŠÍ DIETA
Popis obrázku
 • 96% spokojených zákazníků
 • Rychlá příprava
 • Výhodná cena

Místo počítání celkového množství sacharidů ve stravě je proto lepší zaměřit se na čisté sacharidy, které se vypočítají odečtením gramů vlákniny v potravině od celkového množství gramů sacharidů. Pokud například nějaká složka obsahuje 10 gramů celkových sacharidů a 2 gramy vlákniny, bude obsahovat 8 gramů čistých sacharidů.

Existuje spousta druhů keto ovoce, které mají vysoký obsah vlákniny a nízký obsah čistých sacharidů, takže jsou ideálním doplňkem dobře sestavené ketogenní diety. Přidání několika druhů ovoce s nízkým obsahem sacharidů do každodenního jídelníčku vám totiž pomůže uspokojit chuť na sladké a zároveň vám zajistí stálý přísun vitamínů, minerálů a antioxidantů, které vaše tělo potřebuje.

Jaké ovoce má tedy nízký obsah čistých sacharidů a jaké ovoce můžete jíst při keto dietě? Pojďme se na to podívat blíže a zjistit to.

10 nejlepších druhů ovoce pro keto

Zajímá vás, jaké ovoce můžete jíst na keto? Při výběru ovoce pro ketogenní dietu je důležité sledovat počet čistých sacharidů na porci, který se vypočítá odečtením množství vlákniny od celkového množství gramů sacharidů.

Potřebujete nápady, které ovoce vám pomůže v začátcích? Zde je několik nejlepších možností a také informace o tom, kolik čistých sacharidů se nachází v každé porci.

1. Avokádo: 2 gramy čistých sacharidů/šálek (a ano, je to ovoce a má nejen nejnižší obsah čistých sacharidů, ale také obsahuje zdravé keto tuky).

2. Citrony: 4 gramy čistých sacharidů/plod

3. Limetky: 5 gramů čistých sacharidů/plod

4. Ostružiny: 6 gramů čistých sacharidů/šálek

5. Maliny: 7 gramů čistých sacharidů/šálek

6. Jahody: 8 gramů čistých sacharidů/šálek

7. Meloun: 10,5 gramů čistých sacharidů/šálek

8. Kantalup: 11,5 gramů čistých sacharidů/šálek

9. Nektarinka: 12,5 gramů čistých sacharidů/šálek

10. Broskve: 12,5 gramů čistých sacharidů/šálek

Keto ovoce s mírou

Mějte na paměti, že ačkoli existuje spousta druhů ovoce vhodných pro keto dietu, konzumace ovoce při keto dietě by měla být stále omezená. I při modifikované keto dietě se doporučuje zaměřit se na přibližně 30-50 gramů čistých sacharidů denně, abyste udrželi ketózu a dosáhli maximálních výsledků. Dokonce i jedna nebo dvě porce těchto nízkosacharidových druhů ovoce mohou najednou zlikvidovat značnou část vašeho denního přídělu sacharidů, což vás účinně vyřadí z ketózy.

Z tohoto důvodu je nejlepší zaplnit svůj talíř převážně zdravými tuky, bílkovinnými potravinami a neškrobovou zeleninou, které mohou poskytnout dostatečné množství živin a nízké množství sacharidů, které pomohou optimalizovat váš jídelníček. Avokádo spolu s dalšími tuky, jako je kokosový olej, olivový olej, ghí a máslo krmené trávou, lze použít ke zvýšení příjmu srdci prospěšných tuků, abyste dosáhli ketózy. Jiné druhy s vyšším obsahem sacharidů, jako jsou bobulovité ovoce, meloun nebo meloun, byste však měli konzumovat v malém množství a použít je jako náhradu sladkostí a svačinek s vysokým obsahem cukru, až vás příště přepadnou chutě. Podívejte se také na další svačinky vhodné pro keto.

Hrst lesních plodů může být lahodnou sladkou pochoutkou, kterou si můžete vychutnat tak, jak je, abyste udrželi nízkou spotřebu sacharidů. Pro příležitostné požitkářství je můžete doplnit také kopečkem plnotučné šlehačky nebo neslazeným řeckým jogurtem. Můžete také zkombinovat asi půl šálku ovoce s neškrobovou zeleninou, kolagenem a kokosovým mlékem a rozmixovat a připravit si keto ovocný koktejl. Přínosy ještě zvýšíte přidáním MCT oleje, kostního vývaru nebo přídavkem léčivých bylinek a koření na závěr.

Ovoce, kterému se při keto dietě vyhýbáme

Přestože existuje spousta druhů ovoce s nízkým obsahem sacharidů, ne všechny druhy ovoce se hodí do ketogenní diety. Zejména sušené ovoce a ovocné šťávy obsahují v každé porci koncentrované množství cukru a sacharidů a při snižování sacharidů za účelem dosažení ketózy byste se jim měli zcela vyhnout. Ovoce konzervované v sirupu může mít také vyšší obsah cukru, což může rychle zvýšit spotřebu kalorií a sacharidů a bránit vašemu pokroku.

Existuje také spousta dalších druhů ovoce s vysokým obsahem přírodních cukrů, které může být nutné při dodržování ketogenní diety omezit. Zde je několik druhů ovoce, které obsahují vyšší množství čistých sacharidů v každé porci:

1. Banány: 30 gramů čistých sacharidů/šálek

2. Hrozny: 25,5 gramů čistých sacharidů/šálek

3. Mango: 22,5 gramů čistých sacharidů/šálek

4. Grapefruit: 21 gramů čistých sacharidů/šálek

5. Ananas: 19,5 gramů čistých sacharidů/šálek

6. Borůvky:17 gramů čistých sacharidů/šálek

7. Švestky: 16,5 gramů čistých sacharidů/šálek

8. Pomeranče:16,5 gramů čistých sacharidů/šálek

9. Třešně: 16,5 gramů čistých sacharidů/šálek

10. Hrušky: 16,5 gramů čistých sacharidů/šálek

Závěrečné myšlenky

 • Ovoce má vysoký obsah sacharidů a přírodních cukrů, které jsou často omezovány těmi, kdo drží nízkosacharidovou keto dietu, aby dosáhli ketózy. Některé druhy ovoce však lze v rámci zdravé ketogenní diety zařazovat s mírou.
 • Hledejte ovoce s nízkým obsahem sacharidů a vysokým obsahem vlákniny, které má nízký obsah čistých sacharidů, což se vypočítá odečtením gramů vlákniny v potravině od gramů celkových sacharidů.
 • Na seznamu ovoce s nízkým obsahem sacharidů je například avokádo, citrony, limetky a bobulovité ovoce, jako jsou ostružiny, maliny a jahody.
 • Přesto je důležité udržovat příjem s mírou a omezit sušené ovoce, ovocné šťávy a ovoce s vysokým obsahem cukru, jako jsou banány, hroznové víno, mango, grapefruit a ananas.
 • Místo jiných pochoutek s vysokým obsahem cukru si občas dopřejte porci keto ovoce, které uspokojí vaši chuť na sladké a omezí chutě. Případně je zkuste přidat do koktejlů spolu se zdravými tuky, bílkovinami a neškrobovou zeleninou, abyste si ráno připravili výživný start.

**************************************************************

NEJLEPŠÍ DIETNÍ PLÁNY – KOLIK POTŘEBUJETE ZHUBNOUT?

**************************************************************

 

Keto ovoce

Jaké ovoce můžete jíst při ketogenní dietě?

Při ketogenní dietě je důležité ovoce konzumovat s rozvahou, protože obsahuje přirozený cukr. Avšak některé druhy ovoce jsou vhodné i pro ketogenní stravu. Mezi ně patří například avokádo, maliny, ostružiny, jahody a borůvky. Tyto druhy ovoce mají relativně nízký obsah sacharidů a mohou být zařazeny do stravy v omezeném množství.

 

>> TIP: NEJLEPŠÍ DIETA <<

NEJLEPŠÍ DIETA
Popis obrázku
 • 96% spokojených zákazníků
 • Rychlá příprava
 • Výhodná cena

Podívejte se, jak dieta funguje:

Díky, že jste dočetli až sem. Doufám, že se článek aspoň trošku líbil a přečtete si i některé další články na našem webu.

Kategorie – keto diety

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *