|

Ano, keto dieta pomáhá při celulitidě – zde je návod, jak na to

Ano, keto dieta pomáhá při celulitidě – zde je návod, jak na to

Keto dieta se ukázala jako účinná metoda při redukci celulitidy. V tomto článku najdete návod, jak na to.

NEJLEPŠÍ DIETA V AKCI – více informací

V tomto článku vám ukážeme, jak přesně můžete snížit celulitidu tím, že budete držet keto dietu s nízkým obsahem sacharidů, a další strategie založené na důkazech, které pomáhají.

Jedná se o stejné metody, které autorka tohoto článku používala při řešení celulitidy ve svých 20 letech. Byla nejtěžší a uvízla v kruhu nezdravého stravování.

Ale tady je to, co byste měli mít na paměti:

Neexistuje žádná dokonalá rychlá pomoc proti celulitidě, a to ani konvenční léčba, jako je liposukce, krémy a injekce. Nakonec nic nemůže nahradit důsledné zdravé návyky.

S těmito očekáváními pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli o příčinách celulitidy, o tom, jak může pomoci keto stravování, a o nejlepších potravinách a dalších strategiích pro redukci celulitidy.

Co způsobuje celulitidu?

Celulitida postihuje 90 % žen a pouze 10 % mužů a je častější u žen ve věku 25-35 let.[*]. Často vzniká v oblastech s větším množstvím tuku – na stehnech, hýždích, pažích a v oblasti břicha.

Na vzniku celulitidy se podílejí různé faktory. Patří mezi ně např:

 • Rozdíly mezi pohlavími v obsahu kolagenu: Není žádným tajemstvím, že s přibývajícím věkem produkujeme méně kolagenu a stejně rychle ho i ztrácíme. Protože však muži mají silnější kůži s větším množstvím kolagenu, stárnutí kůže a celulitida mohou zůstat méně patrné. Zde pomáhá doplňování kolagenních peptidů.[*].

 • Hormonální nerovnováha (nízká a vysoká hladina estrogenu): S blížící se menopauzou u žen dochází k poklesu estrogenu. Nízká hladina estrogenu vede ke sníženému prokrvení kůže, což snižuje množství kolagenových vláken.[*]. Naopak vysoká hladina estrogenu podporuje ukládání tuku, což zvyšuje celulitidu. To je běžné u žen s nadbytkem tělesného tuku v důsledku jejich stravy, stresu nebo některých léků.[*].
 • Těsné oblečení: Pravidelné nošení přiléhavého oblečení způsobuje celulitidu tím, že zhoršuje prokrvení pokožky.[*]. Někteří se domnívají, že těsné džíny nebo legíny mohou výskyt celulitidy zmírnit, ale je tomu právě naopak.

Je také možné, že někteří lidé mají k celulitidě genetické předpoklady. Svou roli hrají i některé životní návyky, které vyvolávají záněty a poškozují kolagen v kůži – v podstatě většina toho, o čem už víte, že je nezdravé, jako je nadměrné pití alkoholu nebo kouření, je potenciální příčinou vzniku celulitidy.[*].

Může keto redukovat celulitidu?

Ačkoli celulitidu nemůžete odstranit, důkazy naznačují, že můžete výrazně snížit její výskyt tím, že ztratíte tělesný tuk prostřednictvím ketogenní stravy jako součásti dobře nastaveného režimu. Snížení sacharidů na 20-50 gramů denně přinutí vaše tělo, aby místo glukózy využívalo k získávání energie tukové zásoby.

Jedna studie publikovaná v časopise Journal of Clinical and Aesthetic Dermatology. zjistil, že keto dieta může pomoci při celulitidě tím, že zvyšuje lipolýzu neboli odbourávání tuků a zároveň zlepšuje odtok tekutin.[*].

Krátce k této studii: výzkumníci také požadovali, aby účastníci studie pravidelně cvičili a používali kosmetický krém, a přiznávají, že tento design studie vedl k tomu, že „nebylo možné určit a kvantifikovat, jak velká část snížení celulitidy byla způsobena jednotlivými složkami léčebného režimu (tj. dietou, cvičením nebo krémem proti celulitidě)“.

Jak již bylo řečeno, samozřejmě o redukci celulitidy – nebo o jakýkoli jiný zdravotní či kondiční cíl – byste měli usilovat z více úhlů pohledu. Keto je jedním ze skvělých způsobů, jak k tomu přistupovat, ale cvičení a další postupy mají jistě také své místo.

Zdravá keto strava je také bohatá na přirozené potraviny podporující tvorbu kolagenu, stejně jako na rostlinné potraviny obsahující fytoestrogeny, které přirozeně podporují estrogen u stárnoucích žen. Jinými slovy, správný výběr potravin při keto dietě může také pomoci snížit výskyt celulitidy.

 

**************************************************************

NEJLEPŠÍ DIETNÍ PLÁNY – KOLIK POTŘEBUJETE ZHUBNOUT?

**************************************************************

11 keto-potravin, které pomáhají zbavit se celulitidy

Zde je seznam potravin, které bojují proti celulitidě prostřednictvím odbourávání tuků a správné výživy. Při příští cestě do obchodu se zásobte těmito celozrnnými potravinami s nízkým obsahem sacharidů.

1. Kostní vývar

Kolagen se nachází v chrupavkách a kostech zvířat, takže vývar z kostí je vynikajícím zdrojem kolagenu. Použití kostního vývaru lze vysledovat až k našim dávným předkům, kteří využívali každou část zvířete.

Je snadné vývar z kostí doma. Ve velkém hrnci smíchejte zvířecí kosti, koření a jablečný ocet. Přiveďte k varu a pak vařte.

Kostní vývar obsahuje také prolin a glycin, aminokyseliny, které pomáhají udržovat kůži a pojivovou tkáň.[*].

2. Tučné ryby

Tučné ryby, jako jsou sardinky, losos a makrela, pomáhají při celulitidě díky velkému množství omega-3 mastných kyselin, které podporují zdraví pokožky.[*]. Existují také důkazy o tom, že tyto mastné kyseliny mohou pomáhat snižovat množství tělesného tuku[*].

Pokud nemáte rádi ryby nebo se obáváte obsahu rtuti, můžete užívat i čištěný doplněk omega-3.

3. Maso a mléčné výrobky

Zdrojem konjugované kyseliny linolové (CLA) jsou mléčné výrobky a maso přežvýkavců, jako je skot, ovce a kozy. CLA je skupina mastných kyselin, které by potenciálně mohly při hubnutí snižovat velikost tukových buněk v těle, i když současné důkazy nejsou jednoznačné.[*].

Mezi mléčné výrobky s nejvyšší koncentrací CLA patří kravské mléko, máslo a zakysaná smetana. Jen si dejte pozor na příjem sacharidů s mlékem. Pokud jde o maso, nejlepším zdrojem CLA je mleté hovězí, telecí a jehněčí maso.[*].

Kromě CLA jsou maso a mléčné výrobky také nejlepšími zdroji vysoce kvalitních bílkovin v potravinách.[*]. Konzumace velkého množství bílkovin pomáhá podporovat zdravý metabolismus a pocit sytosti, takže pokud chcete spalovat více tuku a redukovat celulitidu, zvýšením příjmu kvalitních živočišných produktů opravdu nic nezkazíte.[*].

4. Křížatá zelenina

Květák, brokolice, růžičková kapusta a zelí pomáhají vaší pleti vypadat zdravěji. Obsahují fytonutrienty, které chrání pokožku před poškozením UV zářením.[*].

Jak už možná víte, UV záření narušuje kolagenová vlákna v kůži, což zhoršuje vzhled celulitidy.

Křížatá zelenina má také nízký obsah kalorií a sacharidů, takže podporuje vaše úsilí o hubnutí.

5. Vaječné bílky

Vaječné bílky jsou skvělým doplňkem vašeho plánu odbourávání tuků pro redukci celulitidy. Vaječné bílky mají vysoký obsah bílkovin a zvyšují pocit sytosti.

Obsahují také všech devět esenciálních aminokyselin, jako je histidin, leucin a lysin, které podporují obnovu tkání a zdraví pokožky.

6. Bobule

Jahody, borůvky, maliny a ostružiny jsou nízkosacharidovými zdroji vitaminu C. Tento vitamin hraje důležitou roli při podpoře tvorby kolagenu v těle. Navíc poskytuje ochranu před poškozením způsobeným UV zářením[*].

Zde je několik nápadů, jak si vychutnat bobule při keto dietě:

 • Použijte je jako zálivku do salátu
 • Udělejte si nízkosacharidový džem z bobulí
 • Namočte je do obyčejného řeckého jogurtu

7. Ořechy

Mandle, lískové oříšky a makadamové ořechy jsou plné mikroživin, které posilují pokožku, jako je vitamin A, B, C, E a zinek. Kromě toho jejich vysoký obsah bílkovin a vlákniny pomáhá zvyšovat pocit sytosti a snižovat hlad mezi jídly.

8. MCT olej

Triglyceridy se středně dlouhým řetězcem neboli MCT jsou zvláště prospěšné pro potlačení chuti k jídlu a zvýšení úbytku hmotnosti.[*]. Pokud se při keto dietě snažíte zbavit celulitidy, užívání MCT pomůže zvýšit vaše výsledky.

Zkuste si přidat MCT olej v prášku do kávy nebo ho přidejte do svých receptů. Stopové množství MCT můžete získat také z potravin, jako je kokosové maso, máslo a plnotučné mléčné výrobky, ale nejlepší způsob, jak získat koncentrovanou dávku, jsou doplňky stravy.

9. Avokádo

Avokádo je obzvláště bohaté na mononenasycené mastné kyseliny. Tyto dobré tuky snižují záněty a chrání pokožku před stárnutím. Biotin neboli vitamin B7 obsažený v avokádu také pomáhá při výživě pokožky.

Tato superpotravina nesmí chybět ve vaší keto stravě. Rozmačkejte je na guacamole, rozmixujte s práškovým kolagenem z trávy Perfect Keto na lahodné smoothie nebo jím naplňte vejce a slaninu.

10. Zelený čaj

Zelený čaj má prokazatelně protiobezitní účinky díky katechinům obsaženým v zeleném čaji, které zvyšují oxidaci tuků a energetický výdej.[*].

Šálek zeleného čaje jako jeden z nejlepších nápojů, které si můžete dopřát při keto dietě, má nulový obsah sacharidů a 2,5 kalorií.[*].

11. Okurky

Okurky obsahují přibližně 96 % vody a jsou skvělou volbou pro udržení hydratace. Díky tomu zůstane vaše pokožka silná a pružná. Jeden šálek nakrájených okurek vám také dodá přibližně 5 % denní potřeby vitaminu C, který je prospěšný pro syntézu kolagenu (a tím i pro redukci celulitidy).[*].

Způsobuje cukr celulitidu?

Cukr sice není hlavní příčinou celulitidy, ale hraje velkou roli při jejím zhoršování. Zde je uvedeno, co nadbytek cukru způsobuje:

Produkuje konečné produkty pokročilé glykace (AGE), volné radikály, které poškozují kolagen a ovlivňují pružnost pokožky. Naštěstí, i když jste to s cukrem v minulosti přeháněli, studie nyní ukázaly, že přísná kontrola hladiny cukru v krvi po dobu několika měsíců může snížit výskyt AGEs.[*].

To je hlavní důvod, proč keto dieta tak dobře funguje – vyžaduje omezení cukru. Kromě výše uvedených potravin si tedy dávejte pozor na skryté zdroje cukru, jako jsou omáčky a salátové dresinky.

Pokud potřebujete pomoci s vyháněním chutí na cukr, nabízíme také bezplatnou 7denní výzvu „bez cukru“. Zde se dozvíte podrobnosti a můžete se připojit pro podporu.

Existuje doplněk stravy proti celulitidě?

Ano. Kolagenové peptidy, nazývané také kolagenový proteinový prášek, mohou pomoci snížit výskyt celulitidy v každém věku. Doplnění kolagenu navíc zajistí, že budete mít dostatek kolagenu navíc k jeho získávání z různých keto-friendly potravin.

V jedné studii užívaly ženy ve věku 24-50 let s nadváhou nebo normální hmotností a středně těžkou celulitidou 2,5 g perorálních kolagenových peptidů denně po dobu více než 6 měsíců. Výsledky ukázaly výrazné snížení celulitidy a zvrásnění kůže na stehnech žen s normální hmotností.. Ošetření bylo účinné i u žen s nadváhou, i když výsledky byly méně výrazné.[*].

Další studie, které se zúčastnily ženy ve věku 35 let a více, užívala 2,5 g kolagenních peptidů spolu s výživnými látkami pro pleť, jako je extrakt z ovoce acerola, vitamin C, zinek, biotin a komplex vitaminu E po dobu 12 týdnů. Výsledky ukázaly zlepšení hydratace, pružnosti, drsnosti a hustoty pokožky.[*].

Perfect Keto nabízí kolagenový prášek z trávy, který v každé dávce obsahuje 10 gramů kolagenu. Kromě toho obsahuje MCT, které podporují odbourávání tuků a zvyšují energii, pocit sytosti a soustředění.

Způsobuje keto celulitidu?

Ne. Ve skutečnosti keto dieta s velmi nízkým obsahem sacharidů způsobuje pravý opak. Zmenšuje tukové buňky, takže se již netlačí ven skrze pojivovou tkáň v kůži, což má za následek méně viditelnou celulitidu.

Opět platí, že čím více tuku vaše tělo má, tím spíše se celulitida objeví. Tím, že budete jíst méně sacharidů (pro většinu lidí, 30 gramů nebo méně čistých sacharidů denně) a zvýšením množství tuků trénujete své tělo, aby se jako na palivo spoléhalo na vlastní uložený tuk.

Vyhýbání se sacharidům a cukrům při současném získávání většiny nutričních potřeb z bílkovin a tuků jsou velmi účinné postupy pro dlouhodobou regulaci hmotnosti. A jak jsme uvedli v předchozích částech tohoto článku, existuje spousta potravin vhodných pro keto, které specificky pomáhají zvyšovat obsah kolagenu, jako je vývar z kostí, maso a mléčné výrobky a brukvovitá zelenina.

Způsobuje keto ochabování kůže?

Navzdory tomu, co si někteří lidé myslí, odpověď zní ne – keto nezpůsobuje ochabnutí kůže. K povadlé nebo ochablé kůži obvykle dochází u těch, kteří hodně zhubli. velmi rychle.

Když člověk přibere na váze, jeho kůže se roztáhne, aby se přizpůsobila měnícím se tělesným rozměrům. Kůže se však časem stává méně pružnou, protože se poškozují kolagenová a elastinová vlákna (která jsou nezbytná pro zdravou strukturu a pružnost kůže). Po rychlém úbytku hmotnosti se bohužel kůže okamžitě nevrátí do svého původního pružného tvaru.[*].

Mějte také na paměti, že množství uvolněné kůže se může u jednotlivých osob lišit. Vedle úbytku hmotnosti hrají roli i další faktory, jako je věk a svalová hmota.

Bohužel je volná kůže faktorem, který někdy vede k tomu, že se jedinci cítí trapně kvůli svému vzhledu a zažívají nepříjemnosti při fyzické aktivitě, jak odhalila jedna studie.[*].

Naštěstí existuje několik kroků, které můžete podniknout, abyste uvolněnou kůži stáhli nebo jí zabránili hned od začátku.

V první řadě se ujistěte, že hubnete stálým tempem. To by mělo dát vašemu tělu dostatek času na přizpůsobení. Za druhé, zařaďte do svého programu silový trénink, který pomůže vašemu tělu udržet si při shazování kil zdravou rovnováhu síly a svalové hmoty.

A konečně, přidejte do svého jídelníčku více kolagenu konzumací potravin, které kolagen posilují, a doplňujte ho kvalitními kolagenovými peptidy.

Jak dlouho trvá, než se zbavíte celulitidy?

Možná jste z různých zdrojů slyšeli, že celulitidy se můžete zbavit během několika dnů nebo týdnů. Pravdou však je, že záleží na rychlosti, jakou hubnete – a zdravé, udržitelné hubnutí vyžaduje čas.

Na Průměrný úbytek hmotnosti při keto dietě se pohybuje v rozmezí 2-10 kg v prvním týdnu a 1-2 kg každý další týden. Každý je však jiný, a pokud se pohybujete správným směrem, je lepší se časovým harmonogramem nestresovat.

Další užitečné strategie pro boj s celulitidou

Kromě dodržování ketogenní diety existuje několik dalších věcí, které celulitidu minimalizují. Zvažte tyto drobné změny, které můžete snadno udržovat jako součást zdravého životního stylu:

 • Cvičení: Vysoce intenzivní intervalový trénink (HIIT) a silový trénink jsou účinné při snižování celkového množství tělesného tuku a zvyšování libové tělesné hmotnosti. [*][*]. Pamatujte: méně tělesného tuku a více libové hmoty znamená méně celulitidy.
 • Masáž: Masáž nejen uvolňuje hormon oxytocin, ale také zlepšuje prokrvení pokožky a odvod tekutin, čímž zlepšuje vzhled celulitidy.[*][*].
 • Pohodlné oblečení: Vyhněte se nošení těsného oblečení, které narušuje mikrocirkulaci a zvyšuje riziko vzniku celulitidy.[*].
 • Zůstat hydratovaný: Nedostatečný přísun vody může oslabit pokožku a způsobit její vrásčitý vzhled. Tím se celulitida stává viditelnější. Pro zdravé jedince je dobré dodržovat pravidlo čtyř až šesti šálků denně. Možná však budete potřebovat více (a také další elektrolyty), zejména pokud hodně cvičíte.[*].
 • Vyhněte se návykům, které poškozují kolagen: Špatný spánek, příliš mnoho cukru, nadměrné slunění, kouření a stres mohou vyčerpat vaše kolagenové zásoby. Udržujte si skvělý vzhled pleti tím, že se těmto zlozvykům vyhnete.

Závěr

Celulitida je sice neškodná, ale může ovlivnit sebevědomí. Naštěstí ji lze snížit přechodem na keto.

Ale ať už dodržujete ketogenní dietu, nebo ne, konzumace většího množství kolagenu může pomoci ke vzniku celulitidy. Doplnění kolagenových peptidů by totiž bylo vhodným způsobem, jak tuto bílkovinu přidat do svého jídelníčku.

Nezapomeňte zůstat aktivní, vyhýbat se cukru a pít dostatek vody. Pokud budete tyto zdravé návyky dodržovat důsledně, vaše pleť se znatelně zlepší.

 

**************************************************************

NEJLEPŠÍ DIETNÍ PLÁNY – KOLIK POTŘEBUJETE ZHUBNOUT?

**************************************************************

Ano, keto dieta pomáhá při celulitidě – zde je návod, jak na to

1. Co je keto dieta?

Keto dieta je stravovací plán, který se zaměřuje na konzumaci nízkého množství sacharidů a vysokého množství tuků. Tímto způsobem stravování dochází k přechodu těla do stavu ketózy, kdy hoří převážně tuky pro energii.

2. Jak může keto dieta pomoci při celulitidě?

Keto dieta pomáhá při celulitidě tím, že podporuje spalování tuků a redukci zadržování vody v tkáních. Tímto způsobem může docházet ke zlepšení vzhledu pokožky postižené celulitidou.

 

>> TIP: NEJLEPŠÍ DIETA <<

NEJLEPŠÍ DIETA
Popis obrázku
 • 96% spokojených zákazníků
 • Rychlá příprava
 • Výhodná cena

Podívejte se, jak dieta funguje:

Díky, že jste dočetli až sem. Doufám, že se článek aspoň trošku líbil a přečtete si i některé další články na našem webu.

Kategorie – diety

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *