|

8 lahodných alternativ rýže, které můžete snadno vyměnit za rýži

8 Lahodných alternativ rýže, které můžete snadno vyměnit za rýži

Rýže je tradiční surovina, která se často používá v různých kuchyních po celém světě. Pokud však hledáte nějakou novou alternativu k rýži, existuje několik lahodných možností, které můžete vyzkoušet. Zde je osm skvělých alternativ rýže:

NEJLEPŠÍ DIETA V AKCI – více informací

Země po celém světě považují rýži za základní surovinu ve spíži. Rýže je nejen levná a sytá, ale její neutrální chuť slouží také jako prázdné plátno pro nejrůznější sladké i slané pokrmy. Lze ji smažit se zeleninou, použít jako základ pro nákyp, a dokonce i jako krémový pudink. Bílá rýže je sice tradiční obilovinou, která se používá při jídle, ale existuje několik vynikajících alternativ bílé rýže. Ať už se tedy snažíte vyhnout bílé rýži pro ze zdravotních důvodů, došla vám nebo v obchodě s potravinami není, máme pro vás nejlepší alternativy rýže.

Alternativy rýže

Ačkoli se některé z těchto alternativ rýže mohou chuťově a texturně lišit od bílé rýže, lze je uvařit a použít jako náhradu jedna ku jedné s jakýmikoli oblíbenými rýžovými pokrmy.

1. Hnědá rýže

Hnědá rýže je z tohoto seznamu asi nejjednodušší alternativou bílé rýže. Na rozdíl od bílé rýže, která se zpracovává tak, že se odstraní vnější vrstvy zrna, je hnědá rýže. celozrnná se všemi výživnými částmi vcelku (bez nejedlé slupky). Hnědá rýže má trochu oříškovou a žvýkací strukturu, ale obsahuje o 25 % více bílkovin a šestkrát více vlákniny (což je nezbytné pro zdravou výživu). zdravý trávicí systém) než bílá rýže. Vaření hnědé rýže trvá o něco déle (asi 40 minut oproti 20 minutám u bílé rýže).

2. Quinoa

Quinoa (vyslovuje se keen-wah) je zdravou alternativou rýže. Tato drobná obilná náhražka rýže je tvořena semeny rostliny z čeledi amarantovitých. Quinoa obsahuje téměř dvojnásobek bílkovin a téměř devětkrát více vlákniny než bílá rýže. Očekávejte lehce oříškovou chuť, ale nic, co by vaše pokrmy příliš převálcovalo. Podobně jako bílá rýže se quinoa uvaří přibližně za 15 minut.

3. Květák

Kdo se snaží jíst méně sacharidů, může se spolehnout na květákovou rýži. Z nutričního hlediska má šálek květákové rýže pouze 25 kalorií a 5 gramů sacharidů ve srovnání s hnědou rýží (216 kalorií a 45 gramů sacharidů). Je to jednoduše syrový květák rozmělněný v kuchyňském robotu, dokud nedosáhne konzistence podobné rýži. Tuto zdravou alternativu rýže najdete také ve většině obchodů s potravinami, a to čerstvou nebo mraženou v sáčcích.

4. Divoká rýže

Divoká rýže se nehodí jen do oblíbené polévky. Jako alternativa bílé rýže má méně kalorií a sacharidů a téměř dvojnásobek bílkovin. A pokud potřebujete do svého jídelníčku přidat více vlákniny, divoká rýže obsahuje přibližně 10 gramů vlákniny na šálek, zatímco bílá rýže má méně než 1 gram. Pevné zrno potřebuje k uvaření více vody a času, takže počítejte s 45minutovým čekáním. Její chuť je mnohem výraznější než u jiných alternativ rýže, takže pokud si ji rovnoměrně vyměníte, počítejte s výraznější oříškovou chutí.

5. Ječmen

Ječmen vypadá spíše jako oves než jako rýže, ale je to pšeničné zrno s podobnou kalorickou hodnotou jako bílá rýže a má žvýkací, oříškovou chuť. Jediný rozdíl mezi touto alternativou rýže ze zdravotního hlediska spočívá v tom, že má více bílkovin a vlákniny. Je sice známá jako hlavní hvězda polévkových receptů, ale skvěle se hodí i jako náhrada rizota.

6. Bulgur

Bulgur je vařené, sušené a rozlámané celozrnné pšeničné zrno oblíbené v blízkovýchodní kuchyni. Tato náhražka rýže je svou strukturou velmi podobná bílé rýži, jen má o 25 % méně kalorií a sacharidů. Bulgur je také další náhražkou rýže se zdravější dávkou vlákniny. Přidávejte ho do salátů, abyste si zvýšili výživové hodnoty.


7. Farro

Farro je mezi těmito obilovinami žvýkavější, je to alternativa rýže bohatá na bílkoviny a vlákninu. Tento celozrnný pšeničný produkt má také oříškovou chuť. Vaření ve vroucí vodě trvá asi 30 minut. Vyzkoušejte ji jako náhradu rýže do plněných paprik nebo vydatného guláše.

8. Cizrnová rýže

V kulinářském světě poměrně nová, cizrnová rýže se vyrábí ze stejných luštěnin, ze kterých se šlehá hummus. Cizrna se využívá jako rostlinná bílkovina. Tato alternativa rýže obsahuje 11 gramů bílkovin v jedné porci (hnědá rýže má 3 gramy). Má podobnou strukturu jako těstoviny orzo a neutrální chuť. Vaří se také velmi rychle, potřebuje asi 5 minut ve vroucí vodě.

Je čas vyzkoušet některé z těchto alternativ bílé rýže. Vychutnejte si teplou quinou k snídani. Nebo překvapte děti extra porcí zeleniny s kuřecím masem alfredo z květákové rýže k večeři. Pokud potřebujete nějaké nové nápady, máme pro vás také spoustu receptů, ve kterých se již celozrnná rýže používá.

 

diety

FAQs

1. Jaké jsou lahodné alternativy rýže?

Zde je seznam osmi lahodných alternativ, které můžete snadno vyměnit za rýži:

2. Quinoa

Quinoa je super potravina plná vlákniny a bílkovin. Má podobnou konzistenci jako rýže a hodí se do různých pokrmů.

3. Kuskus

Kuskus je lahodná obilnina, která se hodí jako příloha nebo do salátů. Má jemnou texturu a rychle se připravuje.

4. Bulgur

Bulgur je očištěná pšeničná obilnina se zrnky podobnými rýži. Je bohatý na vlákninu a vitamíny.

5. Hrachový protein

Hrachový protein je skvělá alternativa pro ty, kteří preferují rostlinnou stravu. Má vysoký obsah bílkovin a používá se při přípravě pokrmů.

6. Kroměřížské brambory

Kroměřížské brambory jsou oblíbenou alternativou ke klasické rýži. Mají vynikající chuť a hodí se do různých receptů.

7. Pohanka

Pohanka je starobylá obilnina s vysokým obsahem živin. Je lehce stravitelná a vhodná pro lidi s intolerancí na lepek.

8. Ječmen

Ječmen je obilnina s vlákninou a vitamíny. Má lahodnou ořechovou chuť a je skvělou alternativou k rýži.

NEJLEPŠÍ DIETA V AKCI – více informací

Podívejte se, jak dieta funguje:

Díky, že jste dočetli až sem. Doufám, že se článek aspoň trošku líbil a přečtete si i některé další články na našem webu.

Kategorie – diety

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *