Proč mohou ketony (a ketóza) způsobovat bolesti žaludku

Proč mohou ketony (a ketóza) způsobovat bolesti žaludku

Ketony jsou produktem tukového metabolismu a pokud jsou v těle příliš vysoké koncentrace, mohou způsobovat bolesti žaludku. Ketóza, stav zvýšené hladiny ketonů, může vést k nadýmání, pálení žáhy a dalším trávicím problémům. Je důležité dbát na vyváženou stravu a konzultovat s lékařem jakékoli potíže spojené s ketózou.

NEJLEPŠÍ DIETA V AKCI – více informací

Toto není příspěvek o „dobrém pocitu“. Budeme hovořit o některých nepříliš příjemných vedlejších účincích přechodu do ketózy, zejména se podíváme na proč mohou ketony (a přechod do ketózy obecně) způsobovat bolesti žaludku.. Budeme také hovořit o co můžete udělat k vyřešení těchto problémů. Některá řešení jsou praktická, jiná souvisejí s tím, jak sebrat duševní sílu, abyste se prostě vypořádali s trochou nepohodlí a získali odměnu a výsledky, které chcete.

Kdyby kapitán Jack Sparrow držel ketogenní dietu, pravděpodobně by řekl. „Problémem není bolest žaludku… problémem je váš postoj k bolesti žaludku“.

Taky jsem to zažil. Když jsem poprvé vyzkoušel exogenní ketony, byl jsem asi 16 hodin bez sacharidů (hamburger In-N-Out) a bylo mi hrozně. Myslela jsem si, že Perfect Keto to všechno zlepší. Vzala jsem si pořádnou odměrku Chocolate a počkala 30 minut. Výsledek? Značné žaludeční potíže, mírně řečeno. Pomyslela jsem si, že ty ketony jsou určitě špatné, a na místě jsem svůj pokus o „keto“ ukončila.

Proč ketóza způsobuje bolest žaludku

Stručnou odpovědí je dehydratace. Proces keto-adaptace nás dehydratuje. Nezapomeňte, že jedním z účelů užívání exogenních ketonů je urychlení ketoadaptace. To znamená, že užívání ketonů také urychlí vedlejší účinky ketoadaptace.

Proč ketóza odvodňuje?

Přechod na keto znamená, že přecházíme od používání glykogenu a sacharidů k používání tuků a ketonů. Existují dva důvody, proč nás to dehydratuje.

1) Jednou z hlavních neefektivit glykogenu a sacharidů je, že se musí ukládat s vodou. K uložení jednoho gramu glykogenu jsou potřeba 4 gramy vody.[1] Když glykogen vyčerpáte, ztratíte spoustu vody. (ne doslova tuny, ale chápete to).

2) Vysoká hladina inzulínu (při stravě s vysokým obsahem sacharidů) způsobuje zadržování vody tím, že brání vylučování sodíku.[2]. Keto dieta snižuje hladinu inzulínu, což umožňuje uvolnění přebytečných tekutin.

Když je sečteme dohromady, dostaneme příznak bolesti žaludku. Mezi další příznaky budou patřit bolesti hlavy, letargie, nevolnost, mozková mlha a nízká motivace.

Jak vyléčit bolesti žaludku

Zpět k mému příběhu, že když jsem poprvé zkusila keto a cítila jsem trochu nepohodlí, Okamžitě jsem to vzdala. Brzy poté jsem provedl další výzkum a zjistil jsem, že na příznaky, které jsem pociťoval, existují jednoduché léky. Také se ukázalo, že tyto příznaky jsou neuvěřitelně časté. Téměř každý, kdo drží ketogenní dietu, pociťuje v určitém okamžiku stejné příznaky. Je to tak běžné, že po celém internetu jsou doslova memy o bolestech žaludku při přechodu na ketózu (a jsou úžasné).

Léčba je jednoduchá a spadá do dvou velkých kategorií: praktická a duševní.

Praktické léky na bolest žaludku

Voda – Pijte neuvěřitelné množství vody. Až budete mít pocit, že máte dost, pijte ještě více.
Sůl – Pokud je to možné, přidávejte do jídla a nápojů sůl.
Čas – Nezapomeňte, že čas vyžaduje čas.
Více tuku – Už jíte tuny tuku? Dobře, jezte ještě víc. Nechcete mít během přechodu málo energie (tuku).
Pomalé zvyšování hladiny exogenních ketolátek – Nedrťte hned napoprvé celou odměrku jako já.

Mentální léky na bolest žaludku

Připomeňte si, proč to dělátes – Není zajímavé, že všechny symptomy, s nimiž se potýkáme, jsou vlastně inverzní k odměnám, které hledáme? Únava bude nahrazena energií, mozková mlha bude nahrazena extrémním soustředěním, nízká motivace bude nahrazena zvýšeným pocitem pohody.

Pamatujte si, že je to běžné – pokračujte, nedělejte si starosti a nehrajte si na oběť a nevzdávejte se.

Kopejte do hloubky – Opět se nevzdávejte při prvním mírném nepohodlí, jako jsem to udělal já. Vyrovnání se s určitou bolestí vás nezabije.

Je pozoruhodné, že malá bolest žaludku má velmi rychlé a snadné řešení, ale přiměla mě udělat něco iracionálního, jako například vzdát se. Je tu hlubší problém, na který narážel kapitán Jack – říká se mu racionalizace.

Problém, který se skrývá za žaludečními problémy

Ano, ketony a ketóza způsobují žaludeční problémy, ale skutečným problémem je, že způsobuje, že mnoho lidí přestává nebo se domnívají, že ketóza není pro ně, nebo že dieta je na nic. Nastupuje racionalizace. To je proces, kdy se vezme něco iracionálního (bolí mě břicho, proto to vzdám) a udělá se z toho „racionální“ (tato dieta není pro mě a možná je nebezpečná a exogenní ketony jsou špatné).

Jak se racionálně vypořádat s racionalizací

Prvním krokem by mělo být, že si prostě všimnete svého vnitřního myšlenkového procesu při práci. Místo toho, abyste hledali jednoduché léky, jako je pití většího množství vody nebo přidání soli, nebo tomu dali nějaký čas, vaše hlava možná letí z útesu. Chcete-li se vypořádat s problémem, který stojí za žaludečními problémy, posuňte se níže v tomto seznamu:

Připomínejte si, že je to normální – Zažívá to každý, kdo drží ketogenní dietu a užívá exogenní ketony. Jste jedineční, ale stejně jako všichni ostatní jste jedineční i vy.

Nevzdávejte se – Nevzdávejte se proto, že pociťujete mírnou bolest a nepohodlí. Na druhé straně bolesti je odměna.

Ověřte si své motivy – Proč chcete skončit? Proč jste vůbec začali s touto dietou? Má smysl nebo vám nějak poslouží nadávat na to, jak se cítíte a proč keto nefunguje? Největší smysl by asi mělo zjistit, jaké máš příznaky, a vhodně je řešit. Neskrývejte špatný motiv pod zdánlivě dobrý motiv a nesabotujte se.

Shrnutí

Zpět k mému příběhu: Nakonec jsem se o ketózu pokusil znovu a tentokrát jsem to nevzdal ani nepropadl panice z bolesti žaludku. Vypila jsem tuny vody, zvýšila množství tuků a soli a dala si prostor cítit se trochu nepříjemně.

Výsledkem jsou nyní vedlejší účinky, které pociťuji jako obrovskou energii, soustředění a pohodu. Občas mě ještě pobolívá žaludek, což mi připomíná, že ketóza je v akci a že bych se asi měla hydratovat 🙂.

Pokud se chystáte držet přísnou ketogenní dietu a užívat exogenní ketony, tady je, co můžete očekávat:

Počáteční negativní vedlejší účinky

 • Dehydratace
 • Bolest žaludku
 • Mozková mlha
 • Nízká motivace
 • Podrážděnost

Případné pozitivní vedlejší účinky

 • Energie
 • Zaostřeno na
 • Well-Being
 • Dlouhověkost
 • Nízká hladovost
 • Lepší spánek

Proveďte všechny výše uvedené praktické kúry – Voda, sůl, čas, tuk a duševní síla.

Možná je to drsné, ale Každý chce „přejít na keto“, dokud nenastane čas udělat to, co je potřeba.. Pokud to chcete, zvedněte zadek a uskutečněte to. Využijte svou bolest k tomu, abyste se chytře přizpůsobili a dostali se do nových výšin a inspirovali ostatní.

 

diety

Proč mohou ketony (a ketóza) způsobovat bolesti žaludku?

Ketony jsou chemické látky, které se tvoří při rozkladu tuků v těle. Při nadměrném produkování ketonů může dojít k nadměrné koncentraci těchto látek v těle, což může způsobit podráždění žaludeční sliznice a následné bolesti žaludku. Ketóza, která je stavem zvýšeného výskytu ketonů v těle, může vést k podráždění trávicího traktu a bolestem žaludku.

Jak se dá předejít bolestem žaludku způsobeným ketózou?

Je důležité kontrolovat příjem tuků a sledovat množství ketonů v těle. Důležitým faktorem je také správná hydratace a konzumace dostatečného množství vlákniny a probiotik, které mohou pomoci udržet trávicí systém v rovnováze.

 

>> TIP: NEJLEPŠÍ DIETA <<

NEJLEPŠÍ DIETA
Popis obrázku
 • 96% spokojených zákazníků
 • Rychlá příprava
 • Výhodná cena

Podívejte se, jak dieta funguje:

Díky, že jste dočetli až sem. Doufám, že se článek aspoň trošku líbil a přečtete si i některé další články na našem webu.

Kategorie – diety

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *