|

Je popcorn vhodný pro keto dietu? Sacharidy v popcornu a alternativy vhodné pro keto.

Sacharidy v popcornu a alternativy vhodné pro keto dietu

Popcorn obsahuje velké množství sacharidů, což z něj nedělá ideální volbu pro keto dietu. Pro ty, kdo chtějí zůstat v ketóze, existují alternativy jako například ořechy, semínka nebo keto-friendly snacky.

NEJLEPŠÍ DIETA V AKCI – více informací

Mnoho lidí si dává popcorn při sledování filmu nebo jako noční svačinu. Je zdrojem vlákniny, která pomáhá snižovat hlad a regulovat hmotnost. Je však popcorn keto? Je to častá otázka těch, kteří omezují sacharidy ve svém jídelníčku.

Připomeňme, že keto dieta povoluje pouze do 50 gramů sacharidů. To je extrémně málo ve srovnání se standardní dietou, při níž sacharidy tvoří 65 % celkových kalorií (*). Je tedy normální se ptát, zda je popcorn skutečně vhodný pro keto.

Zde se dozvíte, co potřebujete vědět o sacharidech v popcornu, jeho vlivu na ketózu a o některých zdravých alternativách popcornu.

Je popcorn keto?

Popcorn je celozrnná potravina a obiloviny jsou v keto dietě zakázané, takže technicky vzato -… popcorn není vhodný pro keto. Přesto se může do vašeho keto plánu vejít, pokud ho budete konzumovat jen ve správném množství, abyste se nedostali z ketózy.

Než se rozhodnete, zda si popcorn dát, nebo ne, je důležité nejprve znát svůj denní příjem sacharidů. Většina lidí se drží 50 gramů čistých sacharidů – někdy i méně, pro ty, kteří jedí převážně maso – zatímco jiným může projít i více než 50 gramů, zejména sportovcům a velmi aktivním jedincům.

Pokud se snažíte udržet ketózu z důvodu hubnutí a zdraví, zkontrolujte si, zda máte hladinu ketolátek pravidelně. Můžete použít testovací proužky na ketolátky. Poté podle potřeby upravte množství sacharidů.

Kolik sacharidů obsahuje jedna porce popcornu?

Podle USDA obsahuje jeden šálek popcornu 5 gramů čistých sacharidů (*). Vzhledem k typickému dennímu limitu pro keto, který je 50 gramů čistých sacharidů, si můžete dát až 5 porcí popcornu – celkem 25 gramů čistých sacharidů – a ještě vám zbude místo na další sacharidy během dne.

Co se týče dalších živin v popcornu, jeden šálek má pouze 31 kalorií, méně než 1 gram bílkovin a méně než 1 gram tuku (*). Je to dobrá volba pro lidi, kteří se snaží kontrolovat svůj kalorický příjem, aniž by to přeháněli se sacharidy.

Popcorn je také zdrojem hořčíku, fosforu, draslíku, manganu a zinku (*). Tyto minerály jsou nezbytné pro regulaci hladiny cukru v krvi, obnovu buněk a tkání a podporu imunitního systému.

Pokud se rozhodnete jíst popcorn, držte se obyčejného popcornu. Ochucené verze, například s práškovým sýrem a karamelovou polevou, sice chutnají lépe, ale mají překvapivě vysoký obsah sacharidů a cukru. Vyhněte se jim za každou cenu.

Mohu jíst popcorn na Keto?

Ačkoli se popcorn při keto dietě nedoporučuje, můžete ho do svého denního plánu zařadit. v rozumných mezích. Omezte se na jednu až pět porcí (1-5 šálků) obyčejného popcornu, který obsahuje 5-25 gramů čistých sacharidů.

Připravujete si popcorn doma? Použijte kokosový olej, který má nulový obsah sacharidů a 14 gramů tuku na lžíci (*). Kokosový olej je zdravým zdrojem tuků při keto dietě, protože přirozeně poskytuje triglyceridy se středně dlouhým řetězcem (MCT), které mohou zvýšit pocit sytosti a energie, a má relativně nízký obsah omega-6 tuků (*).

Alternativy popcornu vhodné pro keto maso

Co můžete jíst místo popcornu? Naštěstí existuje spousta náhrad s nízkým obsahem sacharidů. Uspokojte své chutě těmito křupavými, neuvěřitelně sytými a chutnými svačinkami.

Vepřové kůže

Vepřové kůže jsou slané, takže jsou dobrou náhradou popcornu. Vyrábějí se ze smažené vepřové kůže, neobsahují sacharidy a jsou vynikajícím zdrojem bílkovin. Jedna porce (28 gramů) obsahuje 17 gramů bílkovin a 9 gramů tuků a navíc vápník, železo a hořčík (*).

Vězte, že vepřové kůže chutnají skvěle už samy o sobě. Můžete je ale ještě vylepšit tím, že z nich uděláte „keto nachos“ – stačí je naaranžovat na talíř a doplnit mletým hovězím masem, sýrem, rajčaty a zelenou cibulkou!

Dýňová semínka

Někdy se označuje jako pepitaDalší možností s nízkým obsahem sacharidů jsou dýňová semínka. Porce 28 gramů, což odpovídá 85 semínkům, obsahuje 10 gramů čistých sacharidů, 5 gramů bílkovin a 5 gramů tuku (*).

Vyzkoušejte tento recept na pražená dýňová semínka: Dýňová semínka ochuťte olivovým olejem, solí, česnekovým práškem a paprikou a poté je asi 15 minut pražte při teplotě 350 °C.

Růžičky květáku (smažené na pánvi)

Pokud hledáte alternativu popcornu, která obsahuje i vlákninu, květák je dobrou volbou. Ještě lepší je, že stejná porce květáku (jeden šálek) obsahuje méně sacharidů než popcorn – asi 3 gramy čistých sacharidů (*).

Vaše rodina si smažené růžičky květáku zamiluje. Tento křupavý recept vyžaduje nakrájení a uvaření růžiček květáku, jejich namočení do vaječného roztoku a následné obalení v nízkosacharidové směsi, která se skládá z mandlové mouky, parmazánu a koření.

Sušené mořské řasy

Sušené mořské řasy jsou tenká a křupavá svačinka plná různých vitamínů a minerálů. Má obzvláště vysoký obsah jódu, kterého je v obyčejném nesoleném popcornu málo. Jeden šálek obsahuje 7 gramů čistých sacharidů, 5 gramů bílkovin a méně než 1 gram tuku (*).

Nudí vás obyčejné sušené mořské řasy? Použijte je jako obal na plátky avokáda a vajíčka, abyste si pochutnali na umami.

Lyofilizovaný sýr

Pro znalce sýrů: proč si nedat svačinu z lyofilizovaného sýra? Tato křupavá svačinka vznikne nakrájením nebo rozdrobením oblíbeného sýra, například čedaru nebo mozzarelly, a následným vložením plátků do lyofilizátoru.

Lyofilizovaný sýr si můžete koupit také online. Tuto lahodnou svačinu, která se obvykle dodává v různých příchutích, které si zamilujete, dnes prodává mnoho značek.

Závěr

Pokud se vrátíme k otázce, zda je popcorn při keto dietě v pořádku, krátká odpověď zní ano, pokud se omezíte na jeden až pět šálků, které vám poskytnou 5-25 gramů čistých sacharidů.

Jen mějte na paměti, že popcorn je celozrnná obilovina a že obiloviny nejsou na seznamu keto potravin. Protože vás ale porce popcornu pravděpodobně nevyřadí z ketózy, můžete ho jíst ve správném množství.

**************************************************************

NEJLEPŠÍ DIETNÍ PLÁNY – KOLIK POTŘEBUJETE ZHUBNOUT?

**************************************************************

Často kladené dotazy o keto dietě

Je popcorn keto?

Ano, popcorn může být součástí keto diety, ale je třeba si dávat pozor na množství sacharidů v popcornu. Sacharidy mohou být vysoké, zejména pokud jde o slazené popcornové varianty. Pro keto dietu je lepší volit neslazené popcornové možnosti a sledovat celkový příjem sacharidů.

Jsou tu alternativy vhodné pro keto?

Ano, existují alternativy k popcornu, které jsou vhodné pro keto dietu. Můžete zvážit konzumaci kokosových čipů, ořechů nebo semínek, které mají nižší obsah sacharidů a jsou vhodné pro keto stravování.

 

>> TIP: NEJLEPŠÍ DIETA <<

NEJLEPŠÍ DIETA
Popis obrázku
  • 96% spokojených zákazníků
  • Rychlá příprava
  • Výhodná cena

Podívejte se, jak dieta funguje:

Díky, že jste dočetli až sem. Doufám, že se článek aspoň trošku líbil a přečtete si i některé další články na našem webu.

Kategorie – diety

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *