|

Funguje Keto dieta? 4 nejčastější důvody, proč nefunguje

Funguje Keto dieta

Funguje Keto je program, který slibuje podporu při ketóze a snižování tělesné hmotnosti. Existují však 4 nejčastější důvody, proč to nemusí fungovat.

NEJLEPŠÍ DIETA V AKCI – více informací

Nefunguje vaše ketogenní dieta tak, jak jste si mysleli? Určitě je to frustrující pocit – dodržujete pravidla, omezujete sacharidy, ale stále se nedostáváte do ketózy ani nezaznamenáváte úbytek hmotnosti (pokud je to váš cíl). Možná se sami sebe ptáte: „Funguje keto?“.

Odpověď zní ano, ale možná vám chybí některé klíčové detaily, které sabotují vaše úsilí. Pokud vám keto zatím nefunguje, podívejte se na nejčastější důvody, proč jste se mohli zaseknout, a na to, co můžete udělat, abyste problémy odstranili.

1. Nesledujete sacharidy

Při ketogenní dietě je třeba dodržovat poměr makronutrientů: nízký obsah sacharidů, přiměřený obsah bílkovin a vysoký obsah tuků. Může se to zdát samozřejmé, ale jedním z nejdůležitějších pravidel úspěšnosti keto diety je sledování příjmu sacharidů, protože skryté sacharidy mohou nepozorovaně proklouznout.

Sacharidy jsou všude. I když se jim možná snažíte úplně vyhnout, není to prostě možné. Ačkoli sacharidy obecně tvoří 5 % stravy při keto dietě, přesné množství, kolik jich můžete tolerovat a přitom zůstat ve stavu ketózy, se u každého člověka trochu liší.

Mezi faktory, které mohou ovlivnit, jak vaše tělo sacharidy využívá, patří např:

 • typy sacharidů, které jíte
 • Váš celkový životní styl
 • Vaše metabolická anamnéza

Je dobré používat praktický tracker a zadávat do něj, co jíte, abyste mohli sledovat množství sacharidů – alespoň krátkodobě – a zjistit, jak reagujete na různé potraviny.

Vyhněte se zvýšení hladiny cukru v krvi pomocí sacharidů, které sníte. Vysoká hladina glukózy v krvi vás velmi rychle vyřadí z ketózy a zpomalí odbourávání tuků.

2. Nejíte dostatek kalorií

Pokud se snažíte zhubnout, možná si myslíte, že jíst příliš málo kalorií pro vás nebude problém. Ale když vyřadíte sacharidy a zároveň se musíte držet střídmého příjmu bílkovin, snadno se stane, že nebudete jíst dostatek kalorií z tuků.

Navíc většina Američanů vyrůstala v mylném přesvědčení, že tuky, zejména nasycené, jsou zdraví škodlivé. Pokud se tohoto přesvědčení stále držíte, možná budete mít problém sníst každý den dostatek kalorií z tuků. Nezapomeňte, že při keto dietě je vaším hlavním zdrojem paliva tuk.

Nedostatečná konzumace kalorií může být časem škodlivá. Chronicky nízký příjem kalorií může vaše tělo uvést do režimu hladovění, což znamená, že bude zadržovat uložený tělesný tuk. Může také negativně ovlivnit vaše hormony a další funkce vašeho těla, zejména u žen.[*][*].

3. Netestování hladiny ketolátek v krvi

Funguje keto? Nefunguje, pokud nesledujete hladinu ketolátek, abyste se ujistili, že po jídle skutečně vstupujete do ketózy a udržujete se v ní.

Existují tři různé způsoby testování hladiny ketolátek v těle, ale pro nejvyšší přesnost je nejlepší testování krve. Kdykoli můžete získat konkrétní údaj a zjistit, jak se může hladina ketolátek měnit před jídlem nebo po něm či po čemkoli jiném, co během dne děláte.

Testujte soustavně, abyste přesně viděli, jak to, co jíte (a dokonce i to, jak cvičíte), ovlivňuje hladinu ketolátek.

4. Nezohledňování výživy

Mnoho lidí myslí pouze na aspekty keto stravovacího plánu s vysokým obsahem tuku a nízkým obsahem sacharidů. To však neznamená, že je možné vyhodit výživu z okna.

Pokud chcete dosáhnout co nejlepších výsledků, musíte přemýšlet i o typech potravin, které jíte. To znamená kvalitní tuky a bílkoviny – a hodně zeleniny – abyste měli při každém jídle na talíři jídlo plné živin.

Jezte kvalitní tuky

Jistě, můžete se dostat do ketózy s nekvalitními potravinami, pokud vaše makra odpovídají, ale to není zdravý způsob, jak udržet stav ketózy.

Pokud svůj dietní plán naplníte konvenčně chovaným masem, mléčnými výrobky a živočišnými tuky, můžete si k toxické zátěži přidat ještě poměrně dost. Nakonec na to budete dlouhodobě doplácet a pravděpodobně se z toho budete cítit dost vyčerpaní.

Zdravé a kvalitní tuky jsou nezbytné pro správnou funkci mozku, tvorbu hormonů a další tělesné funkce. Vzhledem k tomu, že obsah tuků tvoří v současné době 70-80 % celé vaší stravy, chcete, aby byly kvalitní, a to včetně:

 • Tučné maso krmené trávou
 • Avokádo
 • Za studena lisované nerafinované oleje (zejména organický kokosový olej, MCT olej, olivový olej a avokádový olej).
 • Volně lovené ryby (omega-3 jsou klíčové).
 • Ořechy (ideálně také organické)
 • Celé olivy v bio kvalitě

Pokud jíte hodně zpracovaných potravin, jako je slanina, balené salámy a sýry, je načase je vyměnit za plnohodnotné potraviny, jako jsou ty výše uvedené.

Jezte mikroživiny

Možná se bojíte jíst příliš mnoho zeleniny, protože některé z nich mohou obsahovat hodně sacharidů. To je pochopitelné, ale tyto mikroživiny jsou přesto důležité pro vaše celkové zdraví. Zde je několik nápadů, jak udržet jídlo bohaté na živiny a zároveň udržet nízký obsah sacharidů:

 • Zaměřte se na zeleninu s nízkým obsahem sacharidů (výbornou volbou je listová zelenina všeho druhu) a při její konzumaci zařaďte zdravý tuk. Tím udržíte v jídle vysoký podíl tuků a zároveň získáte pořádnou dávku zeleniny. Tuk navíc pomáhá vstřebávat živiny, zejména vitaminy rozpustné v tucích.
 • Zeleninu jezte v páře. Zmenší se, což vám umožní sníst jich hodně najednou.
 • Připravte si smoothie zaměřené na tuky, které obsahuje zeleninu, jako je kapusta a špenát.
 • Pokud se stále obáváte sacharidů z příliš velkého množství zeleniny, ujistěte se, že jíte také živočišné produkty s vysokým obsahem živin, jako je maso z orgánů.

Jezte vlákninu

Vláknina je neuvěřitelně důležitá pro zdraví střev a pohodlný pohyb. Pokud nejíte zeleninu, můžete mít v této oblasti nedostatek. Využijte výše uvedených rad, abyste do svého jídelníčku zařadili více zeleniny, a nezapomeňte ji konzumovat s kvalitním zdrojem tuků.

Je možné, že budete muset aktivně přidat do svého stravovacího plánu zdroj vlákniny, jako je lněná moučka, chia semínka nebo slupky psyllia, abyste udrželi svá střeva spokojená a vyhnuli se vedlejším účinkům, jako je průjem. Ty se skvěle hodí do koktejlů, ovesných vloček vhodných pro keto a do pečiva.

Zařaďte fermentované potraviny

Kvašené potraviny jsou dalším způsobem, jak zajistit, aby vaše zdraví a trávení správně fungovaly. Pokud s kvašenými potravinami začínáte, začněte experimentovat s různými druhy a snažte se každý den sníst dvě až tři porce.

Mohou to být např:

 • Plnotučný jogurt nebo kefír
 • Syrové okurky (bez přidaného cukru)
 • Kimchi
 • Syrové kysané zelí

Nezapomeňte se podívat na úplný seznam potravin pro ketogenní dietu, abyste zjistili, které potraviny je nejlepší zařadit do diety s vysokým obsahem tuků.

Funguje keto dieta? Ano, když na ní pracujete správně

Pokud už nějakou dobu používáte keto a ptáte se: „Funguje keto?“, existuje mnoho možností, kde se věci mohou zvrtnout. Samozřejmě to může být frustrující, ale začněte tímto seznamem návrhů, jak problém vyřešit.

Nezapomeňte sledovat příjem sacharidů a bílkovin, testovat hladinu ketolátek, abyste zjistili, jak jídlo ovlivňuje jejich hladinu, a vědět, co vlastně konzumujete, abyste využili všech zdravotních výhod, které tato dieta nabízí. Použijte výše uvedené body, které vám pomohou zorientovat se v oblastech, které možná budete muset upravit, a během chvilky budete mít zlatou (a ketogenní) dietu.

 

**************************************************************

NEJLEPŠÍ DIETNÍ PLÁNY – KOLIK POTŘEBUJETE ZHUBNOUT?

**************************************************************

FAQs o Keto Diet

Funguje Keto Diet?

Ano, Keto Diet funguje pro mnoho lidí, kteří chtějí zhubnout nebo zlepšit své zdraví. Nicméně, existuje několik nejběžnějších důvodů, proč Keto Diet nemusí fungovat tak, jak byste očekávali.

4 nejčastější důvody, proč Keto Diet nefunguje

 1. Nesprávné množství makroživin
 2. Nepravidelné cvičení nebo nedostatečný pohyb
 3. Nedostatek spánku
 4. Stres a mentální zdraví

>> TIP: NEJLEPŠÍ DIETA <<

NEJLEPŠÍ DIETA
Popis obrázku
 • 96% spokojených zákazníků
 • Rychlá příprava
 • Výhodná cena

Podívejte se, jak dieta funguje:

Díky, že jste dočetli až sem. Doufám, že se článek aspoň trošku líbil a přečtete si i některé další články na našem webu.

Kategorie – keto diety

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *