|

Jsou kukuřičné tortilly vhodné pro keto dietu?

 

Jsou kukuřičné tortilly vhodné pro keto dietu?

Kukuřičné tortilly nejsou ideální pro keto dietu, protože obsahují vysoké množství sacharidů. Naštěstí existují i jiné možnosti, jako například mandlové nebo kokosové tortilly, které jsou vhodné pro keto stravování.

NEJLEPŠÍ DIETA V AKCI – více informací

Kukuřičné tortilly jsou oblíbené v mexických pokrmech a mnozí je považují za „zdravější“ alternativu moučných tortill, protože neobsahují lepek a mají méně sacharidů. Pro lidi na keto dietě s velmi nízkým obsahem sacharidů je však důležité si uvědomit, že téměř veškeré pečivo je zakázáno. Z toho vyplývá otázka. jsou kukuřičné tortilly keto?

Co jsou kukuřičné tortilly?

Kukuřičné tortilly (Tortillas de Maíz) jsou tenké nekvašené placky, které se často používají na přípravu tacos a taquitos. Můžete si na nich pochutnat na mnoha ingrediencích, jako je hovězí maso, kuřecí maso, fazole, sýr, salsa a další. Můžete je dokonce nakrájet na plátky a připravit z nich chipsy nebo je nakrájet na proužky jako přílohu k salátu.

Někteří lidé si doma vyrábějí vlastní kukuřičné tortilly tak, že si koupí masa harinu (sušené kukuřičné těsto), smíchají ji se solí a vodou a vytvarované tortilly uvaří na pánvi. Pokud máte po ruce hmotu harina, můžete vynechat celý proces nixtamalizace, který zahrnuje namáčení a vaření kukuřice v alkalickém roztoku (*).

Jsou kukuřičné tortilly keto?

Vzhledem k tomu, že se jedná o pravé kukuřičné tortilly – vyrobené z kukuřičné mouky – nejsou vhodné pro keto dietu. Kukuřice jako škrobnatá zelenina má vysoký obsah sacharidů a měla by se jí vyhýbat. Mějte na paměti doporučený denní příjem sacharidů pro udržení ketózy, který je nižší než 50 gramů denně (*).

Sacharidy v kukuřičných tortillách

Podle USDA obsahuje jedna velká kukuřičná tortilla (44 gramů) 19,6 gramů celkových sacharidů a 2,77 gramů vlákniny, což dává 16,83 gramů čistých sacharidů. Toto číslo je příliš vysoké na to, aby bylo vhodné pro keto, vzhledem k tomu, že budete konzumovat i jiné potraviny se sacharidy – pokud tedy při keto nejíte převážně maso.

Kromě toho si uvědomte, že kukuřičné tortilly zakoupené v obchodě se mohou lišit obsahem sacharidů v závislosti na značce. Pokud jsou však vyrobeny z kukuřice, což je zelenina s vysokým obsahem sacharidů, jsou tyto tortilly při keto dietě obecně zakázané.

Profesionální tip: Pokud patří kukuřičné tortilly mezi vaše oblíbené potraviny, existují pouze dva případy, kdy si je můžete dát. Jedním z nich je, pokud dodržujete cílenou keto dietu (TKD). V takovém případě si dejte porci kukuřičné tortilly kolem tréninku. Druhá možnost je, pokud držíte cyklickou keto dietu (CKD), při které máte povoleno jíst více sacharidů jeden až dva dny v týdnu.

Alternativy kukuřičných tortill vhodné pro ketofeny

Pokud nedodržujete cílenou nebo cyklickou verzi keto diety, bylo by nejlepší se kukuřičným tortillám vyhnout. V dnešní době lze najít nízkosacharidové náhražky téměř čehokoli, takže není nemožné objevit možnosti, které jsou stejně dobré – a dokonce lepší pro hubnutí a regulaci hladiny cukru v krvi.

Podívejte se na tyto náhrady kukuřičných tortill:

  • Tortilly z mandlové mouky: Tyto tortilly s nízkým obsahem sacharidů neobsahují lepek a jsou vyrobeny z mandlové mouky. Dalšími složkami mohou být vejce a slupky psyllia. Jedna porce (jedna tortilla) obsahuje pouze asi 3 gramy čistých sacharidů.
  • Tortilly z kokosové mouky: Tyto tortilly jsou vyrobeny z kokosové mouky a jsou zdrojem triglyceridů se středně dlouhým řetězcem neboli MCT, které podporují ketózu (*). Jedna porce (jedna tortilla) obsahuje asi 6 gramů čistých sacharidů.
  • Tortilly z vepřové kůže: Vepřové kůže nebo chicharrones neobsahují žádné sacharidy, což z nich dělá skvělou ingredienci pro keto tortilly. Stačí je smíchat s vejci, česnekovým práškem, kmínem a vodou. Jedna porce (jedna tortilla) obsahuje méně než 1 gram čistých sacharidů.
  • Květákové tortilly: Květák, jedna z nejlepších nízkosacharidových zelenin, se dá použít spolu s vejci, česnekovým práškem a sýrem na přípravu tortill. Jedna porce (jedna tortilla) obsahuje pouze 1 gram čistých sacharidů.
  • Oopsie chléb: Chléb oopsie, známý pod názvem cloud bread, je také nízkokalorickou alternativou kukuřičných tortill. Vyrábí se z jednoduchých ingrediencí, jako jsou vaječné bílky, smetanový sýr a tatarský krém. Jedna porce (jeden kousek) obsahuje méně než 1 gram čistých sacharidů.
  • Salátové wrapy: Hlávkový salát nebude pravděpodobně první věc, která vás napadne jako náhrada za kukuřičné tortilly – je však skvělý pro balení lahůdek a sýra. Trik spočívá v použití velkých listů ledového salátu. Jedna porce (jeden velký list) obsahuje méně než 1 gram čistých sacharidů.

Podtrženo a sečteno

Můžete jíst kukuřičné tortilly na keto? Jak jste se dozvěděli, kukuřičné tortilly jsou obecně zakázané kvůli vyššímu obsahu sacharidů. Velká kukuřičná tortilla má 16,83 gramů čistých sacharidů.

Pokud však dodržujete cílenou keto dietu (TKD) nebo cyklickou keto dietu (CKD), můžete je v rámci možností konzumovat – v době kolem tréninku u TKD a během dnů s vyšším obsahem sacharidů u CKD.

**************************************************************

NEJLEPŠÍ DIETNÍ PLÁNY – KOLIK POTŘEBUJETE ZHUBNOUT?

**************************************************************

Jsou kukuřičné tortilly keto?

Ano, kukuřičné tortilly nejsou vhodné pro keto dietu, protože obsahují příliš mnoho sacharidů, které mohou narušit ketózu.

 

>> TIP: NEJLEPŠÍ DIETA <<

NEJLEPŠÍ DIETA
Popis obrázku
  • 96% spokojených zákazníků
  • Rychlá příprava
  • Výhodná cena

Podívejte se, jak dieta funguje:

Díky, že jste dočetli až sem. Doufám, že se článek aspoň trošku líbil a přečtete si i některé další články na našem webu.

Kategorie – keto diety

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *