|

Je mléko keto? Sacharidy v mléce a volby vhodné pro Keto

Je mléko keto?

Je mléko keto? Sacharidy v mléce a volby vhodné pro Keto

NEJLEPŠÍ DIETA V AKCI – více informací

Bylo nám řečeno, že pití mléka může být prospěšné našemu zdraví. Mléko je jedním z nejlepších zdrojů vápníku, který je potřebný pro stahování svalů a zdraví kostí, a také dalších živin, jako je draslík, hořčík a fosfor (*). Ale pro ty, kteří snižují příjem sacharidů, je mléko keto?

To je důležitá otázka vzhledem k tomu, že kravské mléko a některá rostlinná mléka obsahují více sacharidů než jiná. Při keto dietě by se sacharidy měly udržovat pod 50 gramy denně, aby se dosáhlo a udrželo metabolického stavu ketózy.

Zde se dozvíte, co byste měli vědět o mléku při keto dietě a které možnosti jsou pro vás nejlepší.

Je mléko keto?

Záleží na typu mléka, které budete konzumovat, a na tom, zda je obyčejné, nebo slazené. Obecně lze říci, že z ketózy vás snáze vyřadí kravské mléko, ovesné mléko, rýžové mléko, kozí mléko a všechny mléčné výrobky s ochucujícím sirupem a přidanými cukry. Držte se co nejvíce mlék s nízkým obsahem sacharidů, jako např. mandlové mléko, kokosové mléko, pistáciové mléko a další ořechová mléka.

Můžete však konzumovat jakékoliv obyčejné neslazené mléko, pokud budete během dne přísně sledovat příjem sacharidů. Klíčové je vědět, kolik gramů sacharidů poskytuje jedna porce (obvykle 1 šálek), a poté upravit svůj příjem z jiných potravin vhodných pro keto.

Sacharidy v mléce

Jeden šálek neslazeného plnotučného kravského mléka obsahuje 12 gramů celkových a 0 gramů vlákniny (*). Všimněte si, že některá rostlinná mléka obsahují více vlákniny, což snižuje počet čistých sacharidů v jedné porci. Vlákninu tělo nedokáže strávit a neovlivňuje hladinu cukru v krvi. Z tohoto důvodu není kravské mléko při keto dietě pravděpodobně tou nejlepší volbou.

Můžete při keto dietě pít mléko?

Pokud rádi pijete mléko, není důvod ho při keto dietě vynechávat, pokud si hlídáte spotřebu sacharidů, což znamená, že sledujete množství sacharidů ve vybraném mléce, a vyhýbáte se všem mlékům s tradičními sladidly.

Řekněme například, že máte chuť na neslazené kravské mléko. Vzhledem k tomu, že jeden šálek kravského mléka obsahuje 12 gramů sacharidů, dbejte na to, abyste nepřekročili jeden šálek. Zůstane vám 38 gramů sacharidů, které můžete pokrýt z neškrobové zeleniny a ovoce.

Jinak konzumujte pouze mléka s co nejmenším množstvím sacharidů na porci. Tak si budete moci dát více než jednu porci a stále zůstanete v ketóze.

Připojte se k více než 90 tisícům lidí, kteří hubnou s Keto Kickstart, naším lékařem vyvinutým programem, který vám přinese skutečné výsledky hubnutí.

Dva typy keto diet, jako např. TKD (Targeted Keto Diet) a CKD (Cyclical Keto Diet), umožňují v určitých obdobích přijímat více sacharidů, aby podpořily fyzicky aktivní osoby.

TKD umožňuje konzumovat až 50 g sacharidů před nebo po cvičení, zatímco CKD povoluje vyšší příjem sacharidů jeden až dva dny v týdnu. S ohledem na to můžete upravit svou spotřebu mléka.

Mléka, kterým se při dietě Keto vyhýbejte

Je třeba se vyhnout jakémukoli mléku na bázi obilovin nebo kravskému mléku, které je slazeno tradičními sladidly (třtinový cukr, třtinový sirup, fruktóza atd.). Pro jistotu vždy zkontrolujte etiketu s nutričními údaji na obalu mléčného nápoje.

Tato mléka obsahují velké množství sacharidů a mohou vás vyřadit z ketózy:

 • Neslazené kravské mléko (co nejvíce): Kravské mléko nemusí být nejlepší volbou, ale stále může být jednou z možností, pokud plánujete cvičit nebo si ho dáváte v den s vyšším obsahem sacharidů. Jeden šálek obsahuje 12 gramů čistých sacharidů (*).
 • Čokoládové mléko: Tradiční čokoládové mléko je slazené cukrem a může obsahovat další složky, které podporují přibývání na váze. Jeden šálek obsahuje 24 gramů čistých sacharidů (*).
 • Kondenzované mléko: Kondenzované mléko, které se používá při pečení sušenek a dezertů, rozhodně není vhodné pro keto. Jeden šálek obsahuje 166 gramů čistých sacharidů (*).
 • Ovesné mléko: Ovesné mléko se vyrábí z ovesných vloček a vody. Jeden šálek obsahuje 17 gramů čistých sacharidů (*).
 • Rýžové mléko: Přestože neobsahuje mléko a je vhodné pro alergiky na ořechy, má vysoký obsah sacharidů. Jeden šálek obsahuje 21 gramů čistých sacharidů (*).
 • Kozí mléko: Stejně jako u kravského mléka si musíte hlídat příjem sacharidů, pokud se rozhodnete konzumovat kozí mléko. Jeden šálek obsahuje 11 gramů čistých sacharidů (*).

Nejlepší mléko pro Keto

Budete překvapeni, že mnoho rostlinných mlék je skutečně vhodných pro keto. V keto komunitě je nejoblíbenější mandlové mléko, ale existují i další, která jsou také lahodná a krémová a poskytují nulový nebo pouze 1 gram čistých sacharidů.
Mezi nejlepší mléka na keto patří následující:

 • Těžká smetana: Tlustá smetana, nazývaná také smetana ke šlehání, má vysoký obsah tuku a lze ji použít do sladkých i slaných pokrmů a také k výrobě mléka. Polovina šálku obsahuje 3 g čistých sacharidů (*).
 • Kokosové mléko: Pokud milujete chuť kokosu, může být toto mléko vhodné pro keto zdravou náhradou. Jeden šálek obsahuje 1 gram čistých sacharidů (*).
 • Mandlové mléko: Mandlové mléko se vyrábí z mandlí smíchaných s vodou, je nízkokalorické a často obohacené o vitamíny a minerály. Jeden šálek obsahuje 2 gramy čistých sacharidů (*).
 • Pistáciové mléko: Toto mléko pochází z pistácií. I když může být drahé, má jemnou a bohatou chuť, kterou si vychutnáte. Jeden šálek obsahuje 2 gramy čistých sacharidů (*).
 • Kešu mléko: Zde je další rostlinné mléko, které může nabídnout řadu živin, jako jsou vitaminy A, D a vápník. Jeden šálek obsahuje 1 gram čistých sacharidů (*).
 • Makadamové mléko: Makadamové mléko obsahuje velké množství mononenasycených tuků, které pomáhají při hubnutí a zvyšují hladinu dobrého cholesterolu. Jeden šálek obsahuje 0 gramů čistých sacharidů (*).
 • Hrachové mléko: Hráškové mléko je alternativou kravského mléka a má oříškovou a krémovou chuť. Pozor na výrobky z hrachového mléka, které obsahují slunečnicový olej a přidaný cukr. Jeden šálek obsahuje 0 gramů čistých sacharidů (*).
 • Půl na půl: Tento typ mléka je kombinací plnotučného mléka a smetany. Jeden šálek obsahuje 5 gramů čistých sacharidů (*).
 • Konopné mléko: Konopné mléko má zemitou a krémovou konzistenci a je skvělou přísadou do kávy a koktejlů. Jeden šálek obsahuje 1 gram čistých sacharidů (*).

Podtrženo a sečteno

Keto dieta naštěstí nabízí některé náhražky mléka pro všechny, kteří touží po sklenici mléka. Nejlepší mléka vhodná pro keto dietu mají nejméně sacharidů na porci, například hustá smetana, kokosové mléko, polotučné mléko, hrachové mléko, mandlové mléko a další ořechová mléka.

Pokud si chcete dát kravské mléko, je pravděpodobně nejlepší si ho dát pouze v případě, že dodržujete cílenou keto dietu (TKD) nebo cyklickou keto dietu (CKD) – v době kolem tréninku nebo během dnů s vyšším obsahem sacharidů. Kromě toho nezapomeňte sledovat tyto sacharidy z kravského mléka.

 

**************************************************************

NEJLEPŠÍ DIETNÍ PLÁNY – KOLIK POTŘEBUJETE ZHUBNOUT?

*************************************************************

Je mléko keto?

Ano, mléko může být součástí ketogenní stravy, ale je důležité si uvědomit obsah sacharidů v mléce.

Sacharidy v mléce

Mléko obsahuje přirozeně obsažené sacharidy, především laktózu. Pokud se snažíte udržovat ketózu, je důležité zvolit mléko s nižším obsahem sacharidů.

Volby vhodné pro Keto

Pro ketogenní stravu se doporučuje volit mléko s nižším obsahem sacharidů, jako je například mléko s menším podílem laktózy nebo kokosové mléko. Důležité je také pečlivě sledovat celkový příjem sacharidů z ostatních zdrojů, abyste udrželi ketózu.

 

>> TIP: NEJLEPŠÍ DIETA <<

NEJLEPŠÍ DIETA
Popis obrázku
 • 96% spokojených zákazníků
 • Rychlá příprava
 • Výhodná cena

Podívejte se, jak dieta funguje:

Díky, že jste dočetli až sem. Doufám, že se článek aspoň trošku líbil a přečtete si i některé další články na našem webu.

Kategorie – keto diety

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *