|

Co můžete a nemůžete pít při keto dietě

Co můžete a nemůžete pít při keto dietě

Dieta Keto je známá svou nízkou spotřebou sacharidů a vysokou konzumací tuků. Zde je několik nápojů, které můžete a nemůžete pít při této dietě.

NEJLEPŠÍ DIETA V AKCI – více informací

Přemýšlíte o keto životním stylu? Možná rozumíte tomu, co se nesmí a nesmí u konkrétních ketogenních potravin. Možná vás ale zajímá, jestli můžete pít i něco jiného než obyčejnou vodu. Pokud jde o keto nápoje, nejlepší je obyčejná voda, i když to není jediná možnost.

Nízkosacharidové nápoje, alkohol, a dokonce i horká čokoláda a latté mohou být součástí vašeho repertoáru keto nápojů. Níže se dozvíte, které nápoje, alkoholické i nealkoholické, jsou vhodné pro keto.

Nápoje vhodné pro keto

Při pití během keto diety je důležité dávat pozor na skryté cukry, které by vás mohly vyřadit z ketózy. Chcete-li zjistit přesnou potřebu makronutrientů pro keto stravu, použijte následující příklad Kalkulačka pro dokonalou keto stravu.

Nealkoholické nápoje

Níže jsou uvedeny nealkoholické nápoje, které si můžete vychutnat kterýkoli den v týdnu. Některé nápoje, jako je voda, čaj a vývar z kostí, můžete konzumovat v hojném množství. Kombuchu, kokosovou vodu a další možnosti je třeba omezit na jednu porci nebo méně denně.

 • Obyčejná voda
 • Kávové nápoje
 • Čajové nápoje
 • Sycená voda
 • Nemléčná mléka
 • Kostní vývar
 • Kombucha
 • Kokosová voda
 • Smoothies

Voda

Voda je při keto dietě (nebo jakékoli jiné zdravé dietě) tou nejlepší volbou a měla by být vaším zdrojem hydratace číslo jedna. Voda je prospěšná pro trávení, boj proti únavě a chutím a udržuje správné fungování vašeho těla.[*].

Pokud potřebujete trochu více chuti, vyzkoušejte tyto možnosti:

 • Přidejte vymačkanou citronovou nebo limetkovou šťávu.
 • Pro domácí ochucenou vodu můžete do vody přidat okurku, meloun, jahody nebo jiné oblíbené ovoce.
 • Vyrobte si doma vlastní perlivou vodu pomocí carbonator.

Kávové nápoje

Mnoho lidí se obrací na káva pro ranní povzbuzení, ale je vhodná pro keto? Ano. Při keto můžete konzumovat kávu s kofeinem i bez kofeinu.

Kofein je sice stimulant, a proto by měl být pod dohledem, ale přináší několik zdravotních výhod. Bylo vědecky prokázáno, že kofein podporuje spalování tuků, potlačuje chuť k jídlu a napomáhá hubnutí – to vše vám pomáhá dostat se do ketózy.[*].

Káva vhodná pro keto je k dispozici v různých variantách: vyzkoušejte obyčejnou černou kávu (například espresso, americano a ledovou kávu, které neobsahují žádné kalorie ani sacharidy) nebo zvažte přidání kapky tučné smetany, abyste zvýšili obsah zdravých tuků.

A pokud máte rádi latté, zvolte neslazené kokosové mléko nebo neslazené mléko z kokosových ořechů. mandlové mléko, pro hladký a uklidňující šálek kávy.

Pokud vaše pravidelná objednávka ve Starbucks kvůli keto dietě padla, nezoufejte – mnoho těchto sladkých nápojů má domácí verzi. Přidejte skořice, muškátový oříšek a hřebíček do šálku espressa a kokosové mléko pro dýňové latté bez mléka a cukru.

Máte chuť na zdravý keto moka? Přidejte trochu kokosový olej a neslazený kakaový prášek pro krémovou čokoládovou pochoutku s vysokým obsahem tuku.

Čajové nápoje

Čaj neobsahuje žádné sacharidy a po staletí je spojován s různými zdravotními účinky, což z něj činí vynikající nápoj pro keto. Hned po vodě je čaj (horký i ledový) skvělou volbou, kterou můžete na keto konzumovat v hojném množství.

Studie prokázaly, že černý a zelený čaj působí proti stárnutí a mají příznivé účinky na metabolismus a mohou pomoci předcházet rakovině, cukrovce a kardiovaskulárním onemocněním.[*].

Černý čaj (jako např. Earl Grey, masala chaia Anglická snídaně) a zelený čaj (např. sencha, matcha a gunpowder) jsou skvělou volbou, která je široce dostupná a plná antioxidantů.[*].

Bylinné čaje, jako je heřmánek, máta peprná a kořen zázvoru, mají nejen velkou léčivou hodnotu, ale jsou také kreativním a chutným způsobem hydratace.

Zkuste přidat hustou smetanu a keto-friendly sladidlo jako např. stévie, erythritol, swerve nebo alulóza do jakékoli kávy nebo čaje pro extra požitek.

Sycená voda

Sycená voda, minerální voda, seltzer voda a toniková voda obsahují nulové čisté sacharidy a jsou osvěžujícími keto nápoji při nízkosacharidové dietě. Pokud se chcete zbavit návyku na limonády, máte chuť na nízkosacharidový koktejl (nebo mocktail) nebo prostě jen toužíte po něčem jiném než po obyčejné vodě, jsou tyto nápoje vynikající volbou. Možná vás potěší následující značky, které jsou obohacené o brusinky, limetky, kokos a další příchutě:

Můžete si také vyrobit vlastní zdravou limonádu z perlivé vody, keto-friendly sladidlo, a citrusovými nebo jinými požadovanými příchutěmi.

Nemléčné mléko

Většina nemléčné mléko je vhodný nápoj pro keto.. Dvakrát zkontrolujte složení, zda neobsahuje sladidla nebo přídatné látky, jako je karagenan. Pokud můžete, volte vždy plnotučnou variantu. Nejlepší volbou je vyrobit si je doma. Vyzkoušejte tento recept na domácí mandlové mléko.

Mezi možnosti nemléčných mlék vhodných pro keto patří:

Kostní vývar

Kostní vývar může pomoci udržet zdravá střeva, obnovit kolagen a podpořit silný imunitní systém. Vyrábí se vařením zvířecích kostí s vodou, bylinkami a kořením.

Vyrobte si vlastní vývar podle následujících pokynů tento recept na vývar z kostí.

Kombucha

Kombucha je fermentovaný nápoj, který se vyrábí kombinací čaje, cukru a SCOBY (symbiotická kultura bakterií a kvasinek). Kombucha je přírodní probiotikum, které může pomoci podpořit zdravé střevo.[*].

Kombucha potřebuje ke kvašení cukr. Proto je třeba být při výběru značky obzvlášť opatrný a třikrát zkontrolovat etiketu.

Existují různé druhy kombuchů s nízkým obsahem sacharidů a cukrů, takže se neobtěžujte kupovat značku, která do jedné porce (což je jen polovina lahvičky) nacpe 10 gramů sacharidů. Vybírejte pouze varianty s nízkým obsahem cukru a sacharidů, abyste dodrželi své denní makronutriční cíle.

Kokosová voda

Kokosová voda je hydratační tekutina, která se nachází ve středu zelených kokosových ořechů. Má méně kalorií a méně tuku než kokosové mléko a více draslíku než banán.[*].

Stejně jako u kombuchy je třeba při nákupu tohoto výrobku věnovat zvýšenou pozornost etiketě. Kupujte pouze obyčejnou kokosovou vodu, která by měla obsahovat pouze jednu složku. Většina kvalitních značek kokosové vody obsahuje 11 gramů sacharidů na 8 tekutých uncí, takže omezte příjem na jednu porci denně.

Jednou z doporučených značek je Bai, který obsahuje pouhých 6 gramů celkových sacharidů na porci.[*].

Smoothies

Chcete-li si dát jídlo ve sklenici, připravte si domácí keto smoothie. Pro rychlé jídlo na cestách existuje nepřeberné množství možností. Chcete-li si připravit keto smoothie, vyberte si z následujících ingrediencí:

Alkoholické nápoje

Všechny alkoholické nápoje by se měly konzumovat s rozvahou, ale během keto diety je třeba dbát zvláštní opatrnosti. Veškerý alkohol je pro tělo toxinem a jakákoli jeho forma může snížit tvorbu. ketony.

Přesto jsou společenská setkání nezbytnou a příjemnou součástí života. Pokud máte čas od času chuť na alkohol, je moudré vědět, co je nejlepší.

Tady je rada, kterou neuslyšíte každý den: Nejlepší je tvrdý alkohol. V likérech, jako je tequila nebo mezcal, se cukr přeměňuje na cukr. etylalkohol. To znamená, že neovlivní inzulínu . a krevního cukru stejně jako ostatní alkoholy.

Mezi nejlepší keto nápoje s alkoholem patří:

 • Tmavé likéry, jako je skotská, whisky a bourbon.
 • Tequily
 • Rumy – vyhněte se ochuceným variantám
 • Vodka – ujistěte se, že není ochucená a neobsahuje přidané cukry nebo tekutá sladidla.
 • Gin – vyhněte se koktejlovým směsím a ochuceným ginům.
 • Brandy
 • Koňak
 • Suché červené víno – možná vás to překvapí, ale pět uncí Cabernetu obsahuje méně než 4 gramy sacharidů; Suchá farmářská vína poskytuje vína vhodná pro keto[*]

Nápoje, kterým se při keto vyhnout

Existuje spousta nápojů, kterým byste se měli za každou cenu vyhnout. Nápoje jako limonády, džusy a sportovní nápoje obvykle obsahují celodenní příděl sacharidů.

Soda

Soda nemá v keto ani v žádné jiné zdravé stravě místo. Jedna plechovka Coca-Coly obsahuje 33 gramů cukru a stejně tolik sacharidů.[*].

Plechovka Mountain Dew obsahuje neuvěřitelných 46 gramů cukru.[*].

Z keto jsou vyloučeny všechny formy sodovky, včetně:

 • Běžné limonády
 • Dietní limonáda (i když je na etiketě napsáno bez sacharidů a cukru, je plná škodlivých umělých sladidel).
 • Sody „nula“ jako Coke Zero a Pepsi Zero

Ovocné šťávy

Obsah cukru v ovocných šťávách je příliš vysoký, takže všechny šťávy vás vyřadí z ketózy.

 • Pomerančový džus – jeden šálek vás bude stát téměř 26 gramů sacharidů a 21 gramů cukru.[*]
 • Jablečný džus
 • Ananasová šťáva
 • Limonáda zakoupená v obchodě

Vyhnout byste se měli i některým zeleninovým šťávám. Například mrkvová šťáva obsahuje téměř 22 gramů sacharidů.[*].

Především se snažte vyhýbat značkám, které se prodávají v obchodech a obsahují 30-40 gramů cukru (což značně překračuje povolený denní počet sacharidů), a to i v případě, že jsou inzerovány jako zdravé výrobky.

Sportovní nápoje

Přestože jsou Gatorade, Powerade, Vitamin Water a energetické nápoje inzerovány jako zdravé produkty, jsou to nápoje s vysokým obsahem cukru. (Profesionální tip: K přípravě domácího elektrolytového nápoje stačí obyčejná kokosová voda a špetka cukru. mořská sůl.)

Citronovo-limetkový Gatorade obsahuje 0 % šťávy, sladidla dextrózu a cukr a obsahuje 31 g sacharidů a 29 g cukru.[*].

Kávové nápoje s vysokým obsahem cukru

Každý kávový nápoj se sirupem nebo příchutí je plný sacharidů. Existuje spousta kávových nápojů, kterým byste se měli při keto dietě vyhnout, jako např:

 • Latté s přidaným sirupem, včetně latté s dýňovým kořením, karamelového latté, chai latté a vanilkového latté.
 • Frappuccino
 • Káva nebo espresso s nízkotučným nebo odtučněným mlékem.
 • Moka nápoje
 • Většina nápojů Starbucks

Pivo

Pivo je plné sacharidů, protože se vaří z obilných zrn. Jedna plechovka piva může obsahovat 13 g sacharidů.[*].

Alkohol s vysokým obsahem cukru

Mnoho oblíbených nápojů se vyrábí ze sladkých sirupů nebo obsahuje příliš mnoho sacharidů, včetně:

 • Koktejly
 • Sladké míchané nápoje (např. sangria, mojito a margarita)
 • Bílá vína

Keto nápoje: Vybírejte nízkokalorické varianty

Pokud jde o keto nápoje, existuje mnoho možností, ale voda je jediná nezbytná pro vaše přežití a celkové zdraví.

Ostatní, jako je vývar z kostí, čaj a káva, mohou mít různé zdravotní přínosy a v rámci keto stravovacího plánu je lze konzumovat v hojném množství. Kokosová voda a kombucha dodají vašemu keto stravovacímu plánu trochu chuti, ale měly by se konzumovat s mírou.

Pokud jde o alkohol, omezte ho na společenská setkání a vybírejte tvrdý alkohol s bezsacharidovým míchadlem (např. se sodovou vodou) a citrusy.

**************************************************************

NEJLEPŠÍ DIETNÍ PLÁNY – KOLIK POTŘEBUJETE ZHUBNOUT?

**************************************************************

Co můžete pít při dietě Keto?

Základem při pití při dietě Keto je konzumace vody, černé kávy a bylinných čajů. Dále můžete pít lehce oslazené nápoje s nízkým obsahem sacharidů, jako například některé druhy ovocných čajů nebo limonády s nízkým obsahem cukru.

Alkoholické nápoje

Při Keto dietě byste měli omezit konzumaci alkoholu, protože obsahuje mnoho sacharidů. Pokud však chcete pít alkohol, vybírejte spíše tvrdé alkoholické nápoje, jako je vodka, gin nebo whiskey, které mají nízký obsah sacharidů.

Nealkoholické nápoje

Kromě vody, kávy a bylinných čajů můžete pít také některé druhy sýrových nebo smetanových čajů, kokosovou vodu a nápoje s nízkým obsahem sacharidů, jako jsou některé druhy ovocných čajů nebo limonády.

Co byste neměli pít při dietě Keto?

Při Keto dietě byste měli omezit konzumaci nápojů s vysokým obsahem sacharidů, jako jsou sladké limonády, ovocné džusy, energetické nápoje a alkoholické nápoje s vyšším obsahem cukru.

>> TIP: NEJLEPŠÍ DIETA <<

NEJLEPŠÍ DIETA
Popis obrázku
 • 96% spokojených zákazníků
 • Rychlá příprava
 • Výhodná cena

Podívejte se, jak dieta funguje:

Díky, že jste dočetli až sem. Doufám, že se článek aspoň trošku líbil a přečtete si i některé další články na našem webu.

Kategorie – keto diety

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *