| |

Cheat days – Měli byste si je dopřát při ketogenní dietě?

 

Cheat days – Měli byste si je dopřát při ketogenní dietě?

Pokud jste na ketogenní dietě, může se vám hodit vědět, zda si můžete dopřát některé věci.

NEJLEPŠÍ DIETA V AKCI – více informací

 

Kontrolní jídla. Každý o nich přemýšlí a ketogenní dieta není výjimkou. Stojí ale keto cheat day opravdu za to? Nebo vám to zcela pokazí váš pokrok?

Intelektuálně víte, že podváděcí jídlo nepomůže vašim cílům v hubnutí ani vám neumožní zažít pozitivní dopad keto diety. Zároveň se ale nechcete cítit omezeni nebo si vypěstovat špatný vztah (či strach) k jakémukoli jídlu. Z těchto důvodů možná znáte lidi, kteří si záměrně (a pravidelně) plánují pohoštění, a to i o víkendech nebo na konci měsíce.

Níže se dozvíte, jak si dopřát pohoštění při keto dietě. Umožní vám to občasné požitky, které prospějí vašemu fyzickému i duševnímu zdraví.

Nevýhody Keto Cheat Days

Doufejme, že držíte keto dietu jako součást zdravého životního stylu – takového, při kterém se cítíte dobře, který vám dodává energii a neomezuje vás. Přesto může mít občasné dopřávání si mimo stravovací plán keto diety fyzické vedlejší účinky, včetně těch následujících.

Mohlo by vás to vyvést z ketózy

Konzumace potravin s vysokým obsahem sacharidů – dokonce i jako příležitostný pamlsek – by vás mohla vyvést z kótózy. ketózy. Z tohoto důvodu se snažte při požitkářství sledovat celkový denní příjem sacharidů. Pokud si například na narozeninové oslavě u kamaráda pochutnáte na kousku dortu, nezapomeňte se během dne zásobit dostatkem listové zeleniny a kvalitních bílkovin.

Je dobré si otestovat hladinu ketolátek, abyste věděli, zda jste se dostali z ketózy.

Podvádění ovlivňuje adaptaci na tuk

Vaše tělo musí provést změny (například změnit specifické hormony a zvýšit produkci enzymů), aby mohlo přejít do stavu spalování tuků.[*]. Pravidelná dávka glukózy může zabránit tomu, aby se vaše tělo adaptovalo na tuk. To by zase mohlo zpomalit jakýkoli pokrok směrem k cílům v oblasti hubnutí a odbourávání tuků (tj. důvod, proč jste s keto začali).

Mohlo by vám to zvýšit hladinu cukru v krvi

Jedním z důvodů, proč je keto oblíbené u lidí s cukrovkou 2. typu, kardiovaskulárním onemocněním nebo špatným kardiovaskulárním zdravím, je to, že dokáže stabilizovat hladinu glukózy v krvi.[*]. Pokud držíte keto dietu z těchto zdravotních důvodů, je důležité vědět, že konzumace ošizených jídel může způsobit zvýšení hladiny cukru v krvi.

**************************************************************

NEJLEPŠÍ DIETNÍ PLÁNY – KOLIK POTŘEBUJETE ZHUBNOUT?

**************************************************************

Navíc vzhledem k tomu, že se vaše glukózová tolerance při keto dietě vyčerpala, je pravděpodobné, že zažijete nepříjemný náraz cukru. Pokud si dáte dezert nebo jídlo s vysokým obsahem sacharidů a druhý den se nebudete cítit dobře, je pravděpodobně lepší se mu vyhnout.

Podvádění způsobuje chutě

Jedna studie zjistila, že dieta s nízkým obsahem sacharidů a vysokým obsahem tuků, jako je keto, prokazatelně snižuje chuť k jídlu a chuť na jídlo.[*]. Přestože k dosažení těchto výhod je třeba určité adaptační období, jakmile se vaše tělo přizpůsobí tukům, je méně pravděpodobné, že budete mít během dne pocit hladu a chuť na cukr.

Odklonem od keto stravovacího plánu a vyřazením těla z ketogenního stavu můžete zjistit, že máte větší chuť na sacharidy a cukr než dříve.

Pokud zjistíte, že máte chuť na sladké a sacharidy, zvolte keto-friendly alternativy, jako je domácí keto pizza nebo již připravené keto sušenky.

Mohli byste zažít keto chřipku (znovu)

Únava, bolesti hlavy, nízká energie, bolesti hlavy a nadýmání jsou příznaky, které se mohou objevit při přechodu na spalování tuků (namísto glukózy). Pokud se rozhodnete jíst potraviny s vysokým obsahem sacharidů, vězte, že byste mohli tyto nežádoucí příznaky pocítit. keto chřipka opět. (Pokud k tomu dojde, doplňte exogenní ketony může pomoci.)

Provádění Keto Cheat Day „správným“ způsobem

Ať už dodržujete keto několik týdnů nebo měsíců, může to být přechod k novému životnímu stylu. I když jste možná začali s keto jako s prostředkem k dosažení úbytku hmotnosti, odbourávání tuků nebo zlepšení tělesného složení, doufejme, že pociťujete i další duševní, fyzické a emocionální výhody. Mezi ně může patřit zlepšení energie, zvýšení duševní jasnosti a dobrý pocit z výběru potravin.

Především vás keto dieta může naučit naslouchat svému tělu. Pravděpodobně jste si všimli, že se cítíte lépe, když jíte stravu založenou na čerstvých, zelených produktech, kvalitních bílkovinách a zdravých tucích, než když jíte hodně sacharidů a vysoce zpracovaných potravin.

Jinými slovy, jakmile budete po delší dobu dodržovat keto stravu, pravděpodobně nebudete mít chuť na potraviny s vysokým obsahem sacharidů a sladkostí, jako tomu bylo dříve.

Pokud tak učiníte – ať už jde o zvláštní příležitost, nebo byste si prostě jen rádi dali kousek pizzy – vězte, že existuje spousta způsobů (včetně lahodných… recepty vhodné pro keto a alternativy vhodné pro keto), abyste si tyto potraviny mohli vychutnat.

Dodržujte cyklickou ketogenní dietu

Při cyklické ketogenní dietě (CKD) byste měli jíst přísnou keto stravu pouze pět dní během sedmi dnů. Mnohokrát se lidé rozhodnou jíst standardní keto dietu během pracovních dnů a o víkendech se řídit přístupem s vysokým obsahem sacharidů.

I když vás to pravděpodobně stále vyřadí z metabolického stavu ketózy, dodržování CKD může pro některé lidi učinit stravování keto psychicky zvládnutelnějším.

Vychutnejte si keto dezerty a pohodlná jídla

S rostoucí popularitou paleo, keto a nízkosacharidové diety je počet receptů na keto dezerty nekonečný. Tyto recepty obnovují vaše oblíbené pochoutky a komfortní jídla ze zdravých surovin s nízkým počtem čistých sacharidů, takže se nemusíte cítit omezeni.

Pečivo se často vyrábí např. mandlová mouka nebo kokosovou mouku místo bílé mouky a slazené mnichem nebo stévií místo bílého cukru.

Na těchto stránkách najdete keto-friendly verze některých vašich oblíbených dezertů a komfortních jídel, včetně:

Zažijte život bez pocitu omezení

Stravu, která způsobuje fyzickou nebo emocionální deprivaci, nelze považovat za zdravou. Pokud tedy prožíváte okamžik, který se vám naskytne jednou za život, jako je například konzumace italské pizzy v Římě nebo kousek dortu na babiččiných 90. narozeninách, pak je na vaší volbě, zda se chcete odchýlit od přísné keto diety.

V ideálním případě vám dodržování keto pomůže stravovat se intuitivně, vědět, kdy si chcete dopřát a kdy se chcete držet zelené zeleniny, bílkovin a zdravých tuků. Když se vám naskytne příležitost odchýlit se od keto stravovacího plánu, ať už při jakékoliv příležitosti, doufejme, že si uděláte čas na to, abyste se zastavili, zhodnotili situaci a zeptali se sami sebe, jestli vám to konkrétní jídlo (a zážitek s ním spojený) stojí za to.

Kousek domácího jablečného koláče od babičky? Ten by za to mohl stát. Tyčinka koupená v obchodě během polední pauzy? Možná ne.

Existuje spousta vědomých způsobů, jak si udělat Keto Cheat Day

Když na to přijde, je nakonec na vás, zda si chcete udělat keto cheat day. Je na vás, abyste posoudili situaci, zvážili fyzické vedlejší účinky a zvážili, zda neexistuje zdravější, alternativní přístup.

Například pokud pořádáte narozeninovou oslavu, nabídněte, že přinesete dort na kterém si můžete pochutnat. Nebo, pokud se jedná o Den díkůvzdání, nenabízejte vaření zelených fazolek nebo krocana (které jsou již v souladu s keto pravidly). Místo toho přineste nízkosacharidový dýňový koláč nebo si připravte květáková kaše místo brambor.

Samozřejmě, že v dnešní době je na pultech obchodů s potravinami stále více keto-friendly snacků. Dbejte na to, abyste si vybírali svačiny s čistými přísadami, které vás nevyřadí z ketózy, jako jsou například Perfect Keto Chocolate Chip Cookies and Bars.

Součástí ketogenní diety je naučit se naslouchat svému tělu a všímat si, které potraviny vám dělají dobře a které ne. A víte co? Někdy se možná rozhodnete dopřát si jídlo – například mléčnou zmrzlinu nebo kousek pizzy z vaší oblíbené pizzerie -, po kterém se necítíte nejlépe. A to je v pořádku. Ale ujistěte se, že to bylo vědomé rozhodnutí – ne rozhodnutí učiněné ve chvíli, kdy vás přepadla šílená chuť na cukr.

Pro spoustu způsobů, jak implementovat komfortní jídla a dezerty vhodné pro keto, se nezapomeňte podívat na stránky. knihovna receptů na těchto stránkách. Je pravděpodobné, že vaše oblíbená jídla byla přetvořena do nízkosacharidových a keto-friendly verzí, které si můžete vychutnávat znovu a znovu.

 

**************************************************************

NEJLEPŠÍ DIETNÍ PLÁNY – KOLIK POTŘEBUJETE ZHUBNOUT?

**************************************************************

Měli byste si je dopřát při ketogenní dietě?

Co jsou „si“ v tomto kontextu?

„Si“ se v tomto případě odkazuje na určité potraviny nebo nápoje, které jsou často konzumovány při ketogenní dietě.

Jaké jsou výhody konzumace „si“ při ketogenní dietě?

Potřebné živiny a kalorie, které obsahují potraviny nebo nápoje „si“, mohou pomoci udržet tělo v ketóze a podpořit zdravý metabolismus.

 

>> TIP: NEJLEPŠÍ DIETA <<

NEJLEPŠÍ DIETA
Popis obrázku
  • 96% spokojených zákazníků
  • Rychlá příprava
  • Výhodná cena

Podívejte se, jak dieta funguje:

Díky, že jste dočetli až sem. Doufám, že se článek aspoň trošku líbil a přečtete si i některé další články na našem webu.

Kategorie – keto diety

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *