| |

Nejlepší a nejhorší nápoje při keto dietě

Nejlepší a nejhorší nápoje při keto dietě

Keto dieta je strava s vysokým obsahem tuků a nízkým obsahem sacharidů, která má za cíl přivést tělo do stavu ketózy. Při této dietě je důležité vybírat nápoje s nízkým obsahem sacharidů a vyšším obsahem tuků.

NEJLEPŠÍ DIETA V AKCI – více informací

Ketogenní dieta je nízkosacharidová dieta s vysokým obsahem tuků, která je skvělá pro trvalé hubnutí, více energie a lepší celkové zdraví.

Keto dieta však vyžaduje, abyste sacharidy omezili na minimum, což vyvolává otázku: Můžete při keto dietě pít alkohol?

Krátká odpověď zní ano! Existuje spousta nápojů vhodných pro keto, které vás udrží v ketóze. Záleží však na druhu a množství alkoholu.

Přečtěte si, které nápoje vás mohou z ketózy vyřadit (rozlučte se se svou sladkou margaritou) a které mohou mít na vaše cíle jen malý nebo žádný vliv.

Alkohol vhodný pro keto

Při keto dietě můžete konzumovat spoustu druhů alkoholu s nízkým obsahem sacharidů. obecně platí, že čistý destilovaný alkohol je nejlepší volbou pro keto dietu, protože neobsahuje žádné sacharidy.

Suchá vína a šampaňské/šumivá vína jsou také silnou volbou, i když většina z nich obsahuje nějaké sacharidy.

Zde se podívejte na jednotlivé kategorie keto alkoholu.

Destilovaný alkohol

Panák těchto neochucených tvrdých lihovin neobsahuje žádné sacharidy:

 • Vodka
 • Gin
 • Whiskey
 • Skotská
 • Tequila

S rumem a brandy to může být složité, zejména pokud si za večer dáte poměrně dost drinků. Zatímco většina variant neobsahuje žádné sacharidy, některé rumy a brandy jsou ochucené nebo destilované se sladidly/kořením a mohou vás připravit o 0,5 g až 3 g sacharidů na porci (nebo na jednoho panáka).

Popíjejte tyto tvrdé likéry samostatně nebo je kombinujte s níže uvedenými keto koktejly.

**************************************************************

NEJLEPŠÍ DIETNÍ PLÁNY – KOLIK POTŘEBUJETE ZHUBNOUT?

**************************************************************

Víno a šampaňské

Existuje několik keto-friendly vína a šampaňského. Klíčové je vybírat suchá vína – vína, která mají po kvašení velmi málo cukru, a proto obsahují málo sacharidů. U šumivých vín nebo šampaňského se suchá vína označují jako „brut“.

Mezi suchá červená vína patří cabernet sauvignon, pinot noir a merlot. Obvykle obsahují 3 až 4 gramy sacharidů.[*].

Mezi suchá bílá vína patří pinot blanc, pinot grigio a sauvignon blanc. Obvykle obsahují od 2,5 gramu do 3,5 gramu sacharidů na sklenici.[*].

Flétna šampaňského brut obsahuje méně než 3 gramy sacharidů a šumivé víno brut obvykle obsahuje méně než 2 gramy sacharidů. „Brut Nature“ je nejsušší typ šumivého vína/šampaňského s méně než jedním gramem sacharidů na pětiuncovou porci.

Pivo

Průměrné pivo s 13 gramy sacharidů na porci se do keto diety těžko vejde.[*]. Na trhu však existují piva s nízkým obsahem sacharidů, která můžete při keto naprosto bez obav pít.

Lehká piva, jako je Michelob Ultra, Rolling Rock Green Light a Miller Light, mají pouze kolem 3 gramů sacharidů.

Piva s nízkým obsahem sacharidů, jako je Budweiser Select 55 a Miller 64, mají méně než 2,5 gramu sacharidů na láhev.

Nízkosacharidové tvrdé limonády

V obchodech s potravinami a na pultech obchodů s alkoholem se objevily nové nízkosacharidové varianty tvrdého seltzeru neboli alkoholické perlivé vody.

Společnosti jako Henry’s, White Claw, Truly a další uvádějí na trh plechovky ochuceného seltzeru s přírodními příchutěmi a trochou cukru, aby vytvořily přenosné bublinkové koktejly, které si můžete vychutnat kdekoli.

Ačkoli mají nižší obsah sacharidů (2 až 6 gramů sacharidů na plechovku), mají také nižší obsah alkoholu 4 až 6 % ABV (objemový alkohol).

Obsah sacharidů se u různých značek a příchutí liší, zkontrolujte si výživové údaje, abyste se ujistili, že si nenakládáte příliš mnoho cukru nebo umělých sladidel.

Nízkosacharidové směsi pro keto dietu

Pokud jde o keto míchané nápoje, měli byste si být jisti, že vybíráte nízkosacharidový mixér i nízkosacharidový alkohol. Vodka má sice nulový obsah čistých sacharidů, ale když ji spojíte se sladkou limonádou, ovocným džusem, sodou nebo tonikem, vznikne nápoj, který vás z ketózy vyřadí.

Nejjednodušší je volit alkoholické nápoje bez míchadel, ale rozhodně si můžete připravit keto míchané nápoje.

Zkombinujte svůj oblíbený tvrdý alkohol s trochou citronové nebo limetkové šťávy a syceným mixérem bez cukru a získejte dokonalý koktejl s nulovým obsahem sacharidů.

Mezi nejlepší míchané keto drinky patří:

 • Sodová voda (neslazená sodovka nebo sodová voda)
 • Soda slazená stévií (jako např. Zevia)
 • Neslazený ledový čaj
 • Dietní limonáda (jen pozor, pokud jste citliví na umělá sladidla)

Téměř v každém baru jsou k dostání dietní limonády a sodovky, takže si obvykle můžete pořídit nápoj s nízkým obsahem sacharidů.

Nápoje, kterým se při keto dietě vyhnout

I když máte spoustu možností keto alkoholu, existují také nápoje, kterým byste se při nízkosacharidové dietě měli vyhnout.

 • Margarita
 • Pina colada
 • Sangria
 • Negroni
 • Staromódní
 • Rum s kolou
 • Cosmopolitan
 • Bloody Mary
 • Whiskey sour
 • Běžné pivo
 • Nesuchá vína
 • Chladničky na víno

Všechny tyto možnosti obsahují více sacharidů a je lepší se jim vyhnout.

Pokyny pro konzumaci keto alkoholu

Pokud se při keto dietě chystáte pít alkohol, buďte chytří a plánujte, že budete dbát zvýšené opatrnosti. Zde je šest způsobů, jak zůstat v ketóze a užít si večer ve městě.

#1. Před pitím si dejte jídlo vhodné pro keto

Nabíjení se sacharidy před večerním popíjením není tou nejlepší volbou. Když si před pitím dáte jídlo bohaté na sacharidy, vyřadíte se z ketózy a ohrozíte způsob, jakým vaše tělo metabolizuje alkohol.

Tuky a bílkoviny jsou vašimi přáteli před několika keto-friendly drinky. Tato účinná kombinace pomáhá zpomalit účinky alkoholu, takže vašemu organismu zasadí menší metabolický úder. Podívejte se do sekce keto receptů a najděte skvělé jídlo s vysokým obsahem tuku a nízkým obsahem sacharidů, které vám pomůže začít noc tím správným způsobem.

#2. Dávejte si pozor na těžké nápoje

V baru může být téměř nemožné zjistit, zda je váš koktejl na bázi whisky nebo šampaňského namíchán v poměru vhodném pro keto.

Pokud nemůžete sledovat barmana, jak vám nápoj připravuje, nebo neznáte hmotnost vína v různých sklenicích, je těžké zjistit, zda je vaše porce skutečně v rámci vašich maker.

Pokud si alkoholické nápoje dopřáváte doma, můžete své porce alkoholu sledovat. Vytvořte si zvyk měřit alkohol pomocí digitální potravinářské váhy, když si ho naléváte, abyste měli velikost porce pod kontrolou.[*].

Když to uděláte dostatečně často, budete schopni odhadnout, zda sklenka bílého vína ve vaší oblíbené restauraci byla přelitá silným nálevem. Pokud ano, upravte si zbytek maker a zohledněte ho ve svém jídelním plánu.

#3. Na kaloriích záleží stejně jako na sacharidech

Při keto dietě je počítání čistých sacharidů důležitější než počítání kalorií, ale alkohol je výjimkou z pravidla. Alkohol obsahuje 100 % prázdných kalorií. Stačí několik nápojů a snadno vypijete kalorie v hodnotě jednoho jídla, aniž byste si uvědomili, že jste překročili svůj limit.

Opakujte to příliš často a vaše váha se může začít naklánět špatným směrem. Seznamte se s možnostmi nízkosacharidových a nízkokalorických jídel a držte se jich.

Možné nevýhody alkoholu při keto dietě

Určitě můžete pít některé druhy alkoholu při ketogenní, nízkosacharidové dietě bez pocitu viny. Existují však důvody, proč může pití alkoholu potenciálně sabotovat vaše cíle.

Pravděpodobněji budete mít chuť na jídlo s vysokým obsahem sacharidů

Alkohol je plný prázdných kalorií. Kalorie, které získáte z alkoholu – přesněji 7,1 na gram – nemají žádnou výživovou hodnotu.[*].

Nebudete se cítit sytí a budete se častěji přejídat nezdravými potravinami, protože vaše zábrany jsou snížené. To může způsobit, že se vám žaludek bude zdát jako bezedná jáma, která se dožaduje dalších kalorií, jakmile dopijete první drink.

Také při cestě na místo spolykáte velké množství kalorií. Alkohol má dvojnásobný počet kalorií na gram než bílkoviny, ačkoli nijak nezlepšuje váš organismus. Pokud tedy dodržujete velmi přísný denní příjem kalorií, abyste si vytvořili deficit a zhubli, alkohol vám sežere velkou část tohoto přídělu za nulový přínos.

Za stejné množství kalorií byste mohli svému tělu dopřát něco mnohem zdravějšího, například porci avokáda nebo kolagenový proteinový koktejl. Tyto potraviny vás udrží v režimu spalování tuků, zatímco alkohol tento proces dočasně zastaví.

Zhoršujete schopnost svého těla spalovat tuky jako palivo

Vaše tělo považuje alkohol za toxickou látku. Když se dostane do krevního oběhu, vaše tělo přepne na jiný režim a veškerou energii soustředí na zpracování alkoholu z vašeho těla.

Všechno ostatní se zastaví, aby se postaralo o alkohol, včetně trávení potravin s vysokým obsahem sacharidů, které jste možná snědli v rámci přípravy. Když k tomu dojde, vaše tělo uloží přebytečnou energii z cukru a sacharidů jako tuk.[*].

Protože je vaše tělo zaměstnáno filtrováním alkoholu, přestává také využívat tuk k získávání energie, jak to obvykle dělá, když jste v ketóze. Místo toho, aby vaše tělo rozkládalo mastné kyseliny a vytvářelo ketony pro energii, využívá prázdné kalorie, které jste vypili, jako palivo. To vám nepomůže dosáhnout nebo udržet ketózu – má to opačný účinek.

Pokud se vám nedaří dosáhnout ketózy, začněte snížením nebo vyloučením příjmu alkoholu. Tím zabráníte ukládání tuků a udržíte silnou tvorbu ketolátek, takže odbourávání tuků bude pravděpodobnější.

Pokud se vám podaří nepodlehnout vysokokalorickým chutím a nemáte v plánu vypít tolik alkoholu, abyste se z ketózy vyřadili, je tu ještě jeden aspekt, který je třeba zvážit, než si objednáte nějaký ten drink.

Opijete se rychleji a kocovina může být horší

Ať už si po práci dáte s přáteli sklenku nebo dvě červeného vína, nebo plánujete o víkendu vypít pivo během 18 jamek golfu, keto dieta mění účinky alkoholu na vaše tělo.

Když jste v ketóze, alkohol zasáhne váš organismus rychleji a silněji než v době, kdy vaše tělo přijímalo více sacharidů. Vaše tolerance alkoholu klesá téměř na nulu, když jste v ketóze, protože vaše zásoby glykogenu jsou vyčerpány.

Obvykle mají lidé v těle uloženo velké množství glykogenu, a to díky stravě bohaté na sacharidy, která slouží jako polštář pro metabolismus alkoholu. Bez tohoto nárazníku vaše tělo zpracovává alkohol mnohem rychleji a účinky pocítíte dříve.

Kromě vaší nové nižší tolerance hlásí osoby na ketogenní dietě také těžší kocovinu, než když jedly stravu s vysokým obsahem sacharidů. I když neexistují jednoznačné studie, které by prokázaly, proč k tomu dochází, zdá se, že svou roli hraje dehydratace a nerovnováha elektrolytů.

Dehydratace i nerovnováha elektrolytů mohou nastat, když pijete alkohol a jste v ketóze, což vytváří dokonalou bouři pro intenzivní kocovinu. Nevýhody pití alkoholických nápojů však můžete při ketogenní dietě minimalizovat.

Uložte si tento přehled alkoholických nápojů pro keto dietu

Nyní, když máte lepší představu o tom, jak na vás alkoholické nápoje v ketóze působí, a víte, které druhy nízkosacharidového alkoholu jsou lepší než jiné, můžete se rozhodnout, zda má konzumace alkoholu vůbec místo ve vašem stravovacím plánu.

Pokud jste v keto životním stylu nováčkem nebo jste ještě nedosáhli ketózy, zvažte přestávku od alkoholu, která vám pomůže se do ní dostat. Pokud se rozhodnete alkohol požít, buďte v klidu. Vaše tolerance alkoholu při ketóze bude mnohem nižší, jakmile se dostanete do ketózy.

Pro zkušené keto veterány – neměli byste mít problém popíjet své oblíbené nápoje pro dospělé za předpokladu, že ve svém denním makro rozpočtu počítáte se sacharidy. Přátelské připomenutí: Nekonzumujte příliš mnoho nápojů týdně nebo na jedno posezení. Vždy mějte určeného řidiče a dodržujte zásady zodpovědného a bezpečného pití.

 

**************************************************************

NEJLEPŠÍ DIETNÍ PLÁNY – KOLIK POTŘEBUJETE ZHUBNOUT?

**************************************************************

Nejlepší nápoje při keto dietě

1. Voda

Voda je nejlepším nápojem při keto dietě, protože neobsahuje žádné sacharidy ani kalorie. Důležité je pít dostatečné množství vody každý den, abyste udrželi hydrataci a podpořili detoxikaci těla.

2. Zelený čaj

Zelený čaj je bohatý na antioxidanty a může pomoci zrychlit metabolismus. Je vhodným nápojem pro lidi na keto dietě díky své nízké obsahové cukru.

3. Káva

Káva bez přidaného cukru neobsahuje žádné sacharidy a kalorie, a může pomoci zvýšit energetický stav a snížit chuť k jídlu.

Nejhorší nápoje při keto dietě

1. Slazené limonády

Limonády a slazené nápoje obsahují vysoké množství cukru, což je nežádoucí při keto dietě. Místo toho volte neslazené alternativy nebo vodu s příchutí.

2. Alkoholické nápoje

Alkoholické nápoje obsahují vysoké množství cukru a mohou narušit ketózu. Pokud si chcete dát drink, zvolte suché víno nebo tvrdý lihovar s nízkým obsahem cukru.

 

>> TIP: NEJLEPŠÍ DIETA <<

NEJLEPŠÍ DIETA
Popis obrázku
 • 96% spokojených zákazníků
 • Rychlá příprava
 • Výhodná cena

Podívejte se, jak dieta funguje:

Díky, že jste dočetli až sem. Doufám, že se článek aspoň trošku líbil a přečtete si i některé další články na našem webu.

Kategorie – keto diety

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *