|

6 nejlepších keto nápojů ke konzumaci vs. 10 nejhorších, kterým je třeba se vyhnout

6 nejlepších keto nápojů ke konzumaci

Zde jsou 6 nejlepších keto nápojů, které můžete konzumovat při keto dietě.

10 nejhorších keto nápojů, kterým je třeba se vyhnout

Naopak, těmto 10 nápojům byste se měli vyhnout, pokud držíte keto dietu.

NEJLEPŠÍ DIETA V AKCI – více informací

Keto nápoje - Dr. AxeVětšina seznamů potravin pro keto dietu obsahuje spoustu informací o tom, které zdravé tuky, ovoce s nízkým obsahem sacharidů a zeleninu s vysokým obsahem vlákniny si můžete dopřát jako součást výživné ketogenní diety. Zůstat hydratovaný s dostatkem zdravých keto nápojů během dne je však stejně důležité jako naplnit talíř správnými potravinami. Popíjení některých nápojů totiž může ve skutečnosti zvýšit spotřebu sacharidů, bránit vám v ketóze a brzdit váš pokrok.

Co tedy mohu pít při nízkém obsahu sacharidů? Můžete při keto pít limonádu? A kolik vody mám pít při keto dietě? Zde je to, co potřebujete vědět o nejlepších nápojích pro ketogenní dietu.

Nejlepší nápoje pro keto dietu

Zjistit, co jíst při ketogenní dietě, může být obtížné, ale rozluštit, které nápoje se hodí do vašeho denního dietního plánu, může být samo o sobě výzvou. Zde je několik nejlepších keto nápojů, jejichž konzumaci můžete zvážit, abyste uspokojili svou potřebu tekutin:

1. Voda: 0 g sacharidů/šálek

Není překvapením, že voda je jasným vítězem na seznamu nápojů vhodných pro keto. Nejenže neobsahuje kalorie a sacharidy, ale může se pochlubit i několika působivými zdravotními benefity a může podpořit hubnutí. Dobrá hydratace pitím velkého množství vody je naprosto zásadní pro celkové zdraví a hraje ústřední roli ve všech oblastech, od funkce ledvin až po metabolismus. Ačkoli se individuální potřeba vody může lišit v závislosti na řadě faktorů, dobrým pravidlem je snažit se vypít každý den alespoň 0,5-1 unci na unci tělesné hmotnosti.

2. Kombucha: 7 gramů sacharidů/šálek

Tento perlivý, fermentovaný nápoj se vyrábí z černého čaje a je plný probiotik, což je forma prospěšných bakterií, které pomáhají podporovat zdraví střev. Zvýšení příjmu probiotik prostřednictvím kvašených potravin, jako je kombucha vázáno s několika zdravotními přínosy, včetně zlepšení trávení, posílení imunity a snížení zánětů.

Nezapomeňte si vybrat značku kombuchy s nízkým obsahem cukru, nebo ještě lépe, zkuste si uvařit vlastní a ochutit ji oblíbenými bylinkami, kořením a ovocem.

3. Neslazený čaj: 0 g sacharidů/šálek

Neslazený čaj, který neobsahuje kalorie ani sacharidy, je jedním z nejlepších nápojů pro keto dietu. Čaj je vynikajícím zdrojem polyfenolů, což jsou rostlinné sloučeniny, které působí jako antioxidanty v boji proti volným radikálům a zabraňují oxidačnímu poškození buněk. Kromě toho bylo prokázáno, že čaj a jeho složky zvyšují spalování tuků, snížení hladinu cukru v krvi a zachovat kognitivních funkcí, které pomáhají zpomalit příznaky stárnutí.

4. Kokosová voda: 9 gramů sacharidů/šálek

Ačkoli má možná o něco vyšší počet sacharidů než jiné keto nápoje, kokosová voda je z hlediska výživy docela výživná. Kokosová voda je plná elektrolytů, jako je draslík, hořčík a vápník, které jsou pro organismus důležité. nezbytné pro udržení objemu krve, podporu zdraví srdce a optimalizaci rovnováhy vody v těle. Je také skvělou alternativou sladkých sportovních nápojů a může pomoci doplnit energii v těle po intenzivním tréninku, aby se zabránilo nerovnováze elektrolytů.

5. Citronová voda: 2 g sacharidů/šálek

Pokud vám obyčejná voda nevyhovuje, může být citronová voda dobrou alternativou. Snadno si ji připravíte doma tak, že do šálku vody přidáte šťávu asi z poloviny citronu a vychutnáte si ji buď horkou, nebo studenou, záleží na vašich osobních preferencích. Citronová voda navíc přináší všechny výhody běžné vody a může pomoci nahoru metabolismus, podpora sytosti a zvýšení hubnutí, a to vše s přidanou dávkou lahodné citrusové chuti.

6. Káva: 0 gramů sacharidů/šálek

Dobrá zpráva, milovníci kávy: stále více nových výzkumů potvrzuje zdravotní přínosy kávy, což jí vedle vody zajišťuje místo jednoho z nejlepších keto nápojů. (Podívejte se na náš recept na keto kávu.)

Vyhýbejte se neketo nápojům Starbucks, šetřete smetanou a cukrem a volte černou kávu, kdykoli je to možné, což pomůže maximalizovat zdravotní přínosy a udržet nízký počet sacharidů.

Nejhorší keto nápoje

Ačkoli je k dispozici spousta keto dietních nápojů s nízkým obsahem sacharidů, ale s vysokým obsahem zdraví prospěšných látek, existuje také mnoho takových, kterým byste se měli vyhnout úplně. Obvykle se jedná o nápoje slazené cukrem, jako jsou limonády, sportovní nápoje a ovocné šťávy, které jsou nabité dalšími kaloriemi a sacharidy a z hlediska výživy přispívají k dietě jen málo. Silně zpracované nápoje, jako jsou dietní limonády, jsou navíc často zatíženy umělými sladidly a přidanými přísadami, které mohou mít škodlivé účinky na celkové zdraví.

Níže uvádíme několik nejznámějších pachatelů keto diety s vysokým obsahem sacharidů, které byste se měli snažit omezit nebo se jim vyhnout, kdykoli je to možné:

1. Ovocné šťávy: 15-30 gramů sacharidů/šálek

2. Nealkoholické nápoje: 22-26 gramů sacharidů/šálek

3. Chai Latte: 19-24 gramů/šálek

4. Frappuccino: 17-46 gramů/šálek

5. Energetické nápoje: 25-30 gramů/šálek

6. Sportovní nápoje: 15-20 gramů/šálek

7. Mléčné koktejly: 30-50 gramů/šálek

8. Slazený čaj: 10-20 gramů/šálek

9. Ovocný punč: 15-30 gramů/šálek

10. Smoothies: 15-30 gramů/šálek

Keto alkoholické nápoje?

Při prvním zahájení keto diety se mnoho lidí ptá: Mohu při keto dietě pít alkohol? Věřte tomu nebo ne, ale existuje spousta keto alkoholických nápojů, které si můžete čas od času s mírou dopřát.

Čisté formy alkoholu, jako je gin, vodka, rum a whisky, jsou zcela bez sacharidů, takže jsou snadnou volbou pro alkohol vhodný pro keto dietu. Tyto nápoje se však často kombinují se sladkými míchanými nápoji, jako jsou džusy, limonády nebo sladidla, které mohou obsah sacharidů v nápoji rychle zvýšit.

Pokud je to možné, volte raději míchadla s nízkým obsahem sacharidů, abyste příjem sacharidů omezili na minimum. Několik příkladů snadných nízkosacharidových nebo nesacharidových variant zahrnuje seltzer vodu nebo tonik bez cukru vyrobený ze stévie místo umělých sladidel.

Navzdory některým rozšířeným mýtům a mylným představám o keto dietě se navíc občasné pivo nebo víno do zdravé keto diety skutečně hodí. Například světlé pivo obsahuje pouhé 3 gramy na dvanáctistupňovou porci. Podobně 5 uncí červeného nebo bílého vína poskytuje celkem asi 3-4 gramy sacharidů. Naproti tomu běžné pivo, míchané nápoje a koktejly mají tendenci obsahovat poměrně hodně sacharidů a jediná porce může snadno vyčerpat celý váš denní příděl najednou.

Bez ohledu na to, který typ si vyberete, mějte na paměti, že klíčem k úspěchu je střídmost. I alkoholické nápoje s nízkým obsahem sacharidů nebo bez sacharidů mají vysoký obsah prázdných kalorií, ale zároveň nízký obsah základních živin, které vaše tělo potřebuje, což by mohlo zvýšit riziko nedostatku živin. Kromě toho byla častá konzumace alkoholu spojena se zvýšeným přírůstkem hmotnosti a dalšími závažnými zdravotní problémy jako je poškození jater, rakovina a cukrovka.

Závěrečné tipy na keto nápoje kromě vody

 • To, co pijete, je při ketogenní dietě stejně důležité jako to, co jíte, a výběr nízkosacharidových nápojů je klíčem k udržení hydratace a dosažení ketózy.
 • Voda, kombucha, neslazený čaj, kokosová voda, citronová voda a káva jsou některé z nejlepších keto nápojů, které mají nízký obsah sacharidů, ale obsahují další dávku zdraví prospěšných látek.
 • Zatímco ovocné šťávy, nealkoholické nápoje, sladké kávové nápoje, energetické nápoje a sportovní nápoje jsou plné cukru, sacharidů a přidaných ingrediencí, bez kterých je lepší se obejít.
 • Pokud jde o alkoholické nápoje, nezapomeňte si vybrat víno, lehké pivo nebo čisté formy alkoholu s míchanými nápoji s nízkým obsahem sacharidů a v rámci zdravé keto diety si je vychutnávejte s mírou.

**************************************************************

NEJLEPŠÍ DIETNÍ PLÁNY – KOLIK POTŘEBUJETE ZHUBNOUT?

**************************************************************

6 Nejlepších Keto Nápojů ke Konzumaci

Zde je seznam šesti nejlepších keto nápojů ke konzumaci:

 • Voda

 • Zelený čaj

 • Káva bez přidaného cukru

 • Neochucený kokosový voda

 • Amandelmleko

 • Ostružinový čaj

10 Nejhorších Keto Nápojů, Kterým je Třeba se Vyhnout

Zde je seznam deseti nejhorších keto nápojů, kterým je třeba se vyhnout:

 • Sladké limonády

 • Ovoce třepatky

 • Alkoholické nápoje s přidaným cukrem

 • Vinné koktejly

 • Slazený ledový čaj

 • Energy drinks

 • Slazené mléčné nápoje

 • Jablečný džus

 • Pomerančový džus

 • Stolní sirupy

 

 

>> TIP: NEJLEPŠÍ DIETA <<

NEJLEPŠÍ DIETA
Popis obrázku
 • 96% spokojených zákazníků
 • Rychlá příprava
 • Výhodná cena

Podívejte se, jak dieta funguje:

Díky, že jste dočetli až sem. Doufám, že se článek aspoň trošku líbil a přečtete si i některé další články na našem webu.

Kategorie – keto diety

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *